Tilya Kürü Nedir, Nasıl Hazırlanır, Zayıflatır mı, Yararları Nelerdir?

Tilya Kürü Nedir, Nasıl Hazırlanır, Zayıflatır mı, Yararları Nelerdir?

Prof. Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından bahsedilen Tilya kürü nedir. Bu kür doğal yollarla, sağlıklı bir biçimde kilo verdiren ve son derece etkili bir yöntemdir. Tilya kürü hakkında söylenecek en önemli şeylerden biride: kesinlikle kasları eritmemesi ve direk yağları yok etmeye odaklanmasıdır.

Tilya Kürü nedir?

tilya kürü

Doğal yollarla yapılan kilo verme işleminde hem sağlıklı bir şekilde kilo verir hem de verdiğimiz kiloları geriye almayız ki, verilen kiloların yanına birkaç kilo daha ekleyerek geri alınması çok sık rastlan bir durumdur.

Tilya kürü ana maddesi: yazları sarı, beyaz renklerde açan ve halk arasında ıhlamur çiçeği olarak bilinen bir bitkidir. Bu öyle bir bitkidir ki; içeriği sayesinde hem metabolizmayı hızlandıran hem de fazla yağları yakan doğal maddesi istenmeyen kilolardan kurtulmamızı sağlar.

Doğal olması neticesinde bu bitki, vitamin eksiklerimizi adeta bir gıda takviyesi almışız gibi dengeler ve bu sebeple sağlığımıza son derece faydalı etkileri bulunmaktadır.

Düzenli ve sürekli kullanım sonrası etkili ve kalıcı zayıflama sağlar.

Tilya Kürü Nasıl Hazırlanır ?

Tilya kürü hem hazırlama hem de kullanma açısından kolay ve gündelik hayatımızda tatbiki son derece kolay bir kürdür. Şunu kesin olarak belirtelim ki, en az bir ay boyunca bu kürü uygulayan kişilerde gözle görülür zayıflama tespit edilmektedir. Tabi ki, kişinin metabolizmasının hızlı ya da yavaş çalışması bireylerin zayıflamalarında farklılık arz edebilecektir ama neticeleri kesindir.

Moringa Çayı Kullananlar

Tilya Kürü için gereken malzemeleri sıralayalım;

Hepsi 10 gram olacak şekilde; kuşburnu, ıhlamur alınır bunlara 5 gram da altın otu eklenir.

Tilya Kürü Hazırlanışı:

Temiz bir litre su kaynatılır. Bu suya yukarıda saydığımız ıhlamur ve kuşburnu on gram kadar konulduktan sonra 5 gr altın otu eklenir. Su yaklaşık on dakika kadar kaynatılır. Suyun kaynamasının ardından su soğumaya bırakılır. Yalnız çok soğumamasına özen gösterilmeli, bu çay içilebilecek ılıklığa geldiğinde içilmelidir.

Tilya Kürü Çayı Nasıl Kullanılmalı?

Hazırlanan özel çayımızı bir gün süresince yaklaşık olarak 6 saatte bir içmeliyiz. Bu çay istediğiniz zaman içebileceğiniz bir çaydır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası şudur: Gündüzleri daha yoğun hareket etmemizden dolayı çayı gündüzleri tüketmek sağlıklı zayıflamamızda bize maksimum fayda sağlayacaktır. Tüketimini en az bir ay boyunca gerçekleştirmemiz gereken Tilya kürü çayı sayesinde kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Tilya Kürü Zayıflatır mı?

Çayı daha aktif olduğumuz gündüzleri kullanmaya dikkat eder ve disiplinli bir şekilde bunu sürdürmeye devam edersek, çay sayesinde ayda 4/5 kilo, metabolizma hızına bağlı olarak az kilolu kişilerde gözlenirken, 8/9 kilo verilmesi de daha kilolu kişilerde görülür.

Tilya Kürü Zararlı mı?

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu bile değildir. Doğal yollarla temiz suda kaynatılarak içilen bu çayın zararı bulunmamaktadır.

Hamile kadınların sağlık kriterleri değişiklik gösterebileceğinden yine de doktorlarına başvurmaları gerekebilir. Emziren anneler 6 ayı geçtilerse bu kürü rahatça uygulayabilirler.

[** Emziren Anne Diyeti **]

Tilya Kürü Yararları Nelerdir?

Tilya kürü uygulayanların anlattığına göre içerdiği şeyler kişiye oldukça faydalı. Daha ilk haftadan itibaren zayıfladıklarını söyleyenler, vücutlarının çeşitli yerlerinde bulunan şişliklerden de kurtulduklarını ifade ediyorlar. Gerçekten de kürü uygulayan kişilerin aldıkları sevindirici sonuçların yanı sıra vücutlarında oluşan ve rahatsızlık veren ödemlerinden kurtulmaları da kürün en büyük faydalarından biri.

Anti oksidan özelliğine sahip doğal bitkiler sayesinde vücudumuz hem daha dirençli ve sağlıklı oluyor hem de vücutta zayıflamamızla yakın ilişkisi olan toksinler atılıyor. Üstelik piyasada bulunan birçok üründen daha ucuz olması ve hemen her yerde kolaylıkla elde edilebilmesi tilya kürünün saymakla bitmez faydalarındandır.