Sigara Zayıflatır Mı?

Sigara Zayıflatır Mı?

sigara ile kilo alma arasında nasıl bir ilişki var

Sigara zayıflatır mı sorusundan önce biraz sigara hakkında bilgi verelim. Sigaranın artık çağımızın en büyük hastalık problemlerinin başında ölümle nedenlerinin başında olduğu bir gerçektir Şimdi burada sigarayı savunan biriymişim gibi bir durum ortaya çıkmasın kesinlikle karşıyız kimse sigara içmesin, fakat kilo konusuna geldiğimiz zaman sigaranın maalesef metabolizmayı hızlandırma damak tadını kör ettiği için iştahı azaltma gibi zayıflamaya destek olduğu biliniyor.

Dolayısıyla insanlar sigarayı bıraktıkları zaman damak tadı yerine geldiği, yemekten daha zevk aldığı bir de o el oyalama alışkanlığı olduğu için sigaranın o da elimizden gittiği zaman maalesef işte çekirdek abur cuburlar gibi tatlıları ve hamur işlerine karşı yakınlığımız arttığı için sigarayı bıraktıktan sonra maalesef kilo alınabiliyor. Fakat sigarayı bırakmanın sizin sağlığınıza katacağı faydalar çok daha fazla olacağı için lütfen sigara ile savaşalım bu dönemde bilin ki metabolizma sigaranın yarattığı bağırsak aktivitesine yardımcı bir etki olduğu için metabolizma hızlanmıştır da dolayısıyla sigarayı bıraktığınızda metabolizmanız doğal olarak biraz yavaşlayacaktır.

Sigara Zayıflatır Mı Yoksa Kilo mu Aldırır

Bu da sizin kilo alma etkeninizdir. Ortalama olarak çalışmalar sigara bırakan bireylerin 5 ila 7 kilo aldığını gösterir. Burada 10 kiloya çıkanlar da olabiliyor ama önemli olan sizin ben nasıl olsa sigarayı bırakıyorum kilo alacağım rahatlaması ile kendinize yemek yeme izni vermemenizdir. Bunu biz hamile bayanlarda da görürüz nasılsa çift canlıyım iki kişilik yiyebilirim bu da yanlış bir yargıdır böyle bir gerçek yoktur. Bizim doğru beslenmemizdir önemli olan aynen sigarayı bıraktığımız dönemde de kendimi tutabilirim irade göstereceğim kendim için çok güzel bir şey yapıyorum deyip doğru ve dengeli beslenip hareketlerimizi arttıralım ve kesinlikle iştahı arttıracağı için bolca su ve bitki çayları mızı hayatımıza katalım.