Sabah Aç Karnına Su İçmek Zayıflatır Mı, Yağları Eritir Mi ?

Sabah Aç Karnına Su İçmek Zayıflatır Mı,  Yağları Eritir Mi ?

Merhabalar sizlere bugün çok sık duyduğumuz ve bazılarımızın da çok sıklıkla uyguladığı diyet hatalarının birinden bahsedeceğim. Peki nedir bu kadar sık yapılan hata? Bu hata sabah aç karnına içilen limonlu suyun yağ yaktığı bilgisidir. Bu bilgi doğru değildir.Gelin sabah aç karnına içilen limon suyu bölüm bölüm ele alalım:

Örneğin sudan başlayalım. Sabah aç karnına içilen su özellikle ılık su tokluk hissini arttırır. Ilık su mideyi soğuk suya göre daha uzun süre sonra terk eder. Dolayısıyla midede çok uzun süre kaldığı için tokluk hissini daha çok arttıracaktır Bu yüzden sabahları güne su ile başlamak evet doğrudur ve tok tuttuğu için de kilo kaybına etkisi bulunur; ancak doğru olan ılık su ile başlamaktır. Bu nedenle sabahları soğuk su yerine ılık su içmeye çalışın.

aç karnına su içmek

Limonlu suya gelince de evet limon C vitamini çok yüksek olan bir besindir ve antioksidan değeri gerçekten çok yüksektir. Biz güne çok yüksek bir miktarda C vitamini ve antioksidan içeriği yüksek olan bu besinle başladığımızda; kendimizi daha iyi hissederiz, metabolizmamız Bu açıdan daha iyi çalışır.

Fakat aç karnına içilen limounlu suyun kilo verme üzerinde çok da olumlu bir etkisi olmaz. Sağlığımız üzerinde etkisi olur. Ancak limon asit oranı yüksek olduğu için aç karnına bizim midemizi rahatsız edebilir. Limonlu su da doğal olarak yine midemizi rahatsız edebilmektedir. Özellikle mide hassasiyeti olanlar, reflüsü olan, gastrit gibi şikayetleri olan kişilerin limonlu su içmesini kesinlikle tavsiye etmiyoruz Özellikle de aç karnına limonlu su…

Bunun dışında limonu öğünlerde sofranıza ekleyerek veya içeceklerinize ekleyerek kullanabilirsiniz. Sabahları aç karnına ılık su içtikten sonra da mutlaka kahvaltınızı yapın. Bu sizin kilo vermenize daha çok katkı sağlayacaktır.