Maden Suyunun Faydaları, Zayıflatır Mı?

Maden Suyunun Faydaları, Zayıflatır Mı?

Maden suyunun faydaları nelerdir

Maden suyunun içerisinde bulunan eriyik haldeki Mineraller vücudumuzda pek çok farklı sistemi desteklemektedir. Maden suyunun faydaları içerdiği ve vucudumuza yararı olanları özetlemek gerekirse;

  • Kalsiyum, başta kemik sağlığı olmak üzere kalp ve damar sistemi için sinir sistemi iletileri için çok önemli.
  • Magnezyum damar sağlığımız için hücresel sağlığımız için ve stresle baş etmemiz için ihtiyacımız olan bir mineraldir.
  • Sodyum ve potasyum elektrolit dengesinde yani vücudumuzdaki sıvı dengesinin de çok önemli rol oynamaktadırlar.
  • Florür önemli, özellikle Diş sağlığımız için önemli hatta Diş sağlığımız için en iyi içeceklerden biri doğal maden suyudur. Bununla birlikte bir karbonat var ve vücudumuzdaki sindirime özellikle mide ve bağırsaklara yardımcı oluyor.

maden-suyunun-faydalari

Maden suyu kilo kontrolü için yararlı mıdır, kilo 

Fazla kilolu ve obez bireylerin besin tüketimi alışkanlıklarına baktığımızda hareketsizlik başta olmak üzere aşırı karbonhidrat özellikle rafine karbonhidrat aldıklarını düzensiz tüketimi olduklarını ve yetersiz su içtiklerini görüyoruz. Eğer açlık hissediyorsanız bu susuzlukla karışıyor olabilir aç mı hissettiniz bir düşünün bakalım belki de susuzsunuz ilk önce bir iki bardak su veya maden suyu için ala açlık hissediyorsanız İşte o zaman bu fizyolojik açlıktır yani gerçek açlık olabilir.

Çünkü bu iki duygu birbirine karışıyor düzenli öğün tüketimi burada oldukça önemli ama doğru sıvı alımı çok çok daha önemli ve her gün 8  – 10 bardak su ile beraber bir iki şişe maden suyu tüketmekte fayda var.

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir

  • Cilt sağlığımız için Maden suyunu içebilirsiniz.
  • Maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Doğal Maden Suyunu bir pamuk yardımı ile tonik olarakta kullanabilirsiniz.

Çünkü içerisindeki dengeli bileşenler mineraller sayesinde cildinizin üzerindeki yağı kiri temizlemek cilt gözeneklerini toparlamak konusunda doğal bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor. Bu doğal içerikli Maden suyunu yalnız Soda ile karıştırmayın. Çünkü Soda ile doğal maden suyu aynı şey değil cildiniz için kullanacağınız bu ürünün doğal olması ve hijyenik şartlarda üretilmiş olmasına lütfen çok dikkat edin.

Çünkü zengin mineralli bu içecekler böbrek ve sindirim sistemimize yardımcı olarak detoks sifik asyon etkisi göstermektedir. Yani vücudumuzun toksinlerden arınma sana zararlı maddelerden arınmasını yardımcı olarak da aslında cildimizi içerden de desteklemiş oluyor.

ileri yaşlarda maden suyu tüketmenin yararları nelerdir

Maden suyunun içerisinde dengeli bir şekilde bulunan Kalsiyum magnezyum potasyum ve florür ileri yaşlar için önemlidir kalsiyum kemik sağlığını destekler. Florür dişlerimizi korur magnezyum hücre damar ve Kalp sağlığı için önemlidir. Üstelik kolesterol ve kalori de içermez ileri yaşlarda yaşlanmanın etkilerine karşı koymak için su ile birlikte maden suyu tüketmeye özen gösterin.

Maden Suyu Kalori

Maden suyunun sporcu beslenmesi açısından yararları nelerdir

Sporcuların performansında beslenme yiyecek içecek çok önemlidir. İçecek dediğimizde de yeterli sıvıyı yani yeterli hidrasyonu alıyor olmaları hem müsabaka hem de sağlık için yapılan spor da çok ciddi farklar oluşturuyor.

Bu anlamda baktığımızda spor yaparken terle birlikte kaybettiğimiz elektrolitleri de düşündüğümüzde bu doğal maden suyunu sporcunun ideal içecek haline getiriyor. Eğer susadıysanız vücudunuzda %1 ‘lik kayıp oluştuysa vücudumuzun % 55 – 75 sudan oluşuyor ve her bir kaybettiğiniz suyu yerine koymadığını zaman bu hem performansta düşüklük yaratıyor. Hem de vücudumuzun temizlik sisteminin sindirim sisteminin iyi çalışmamasına sebep oluyor.

Lütfen susamadan su veya doğal maden suyu içmeyi alışkanlık haline getirin sporcu için gün içerisinde en az iki iki buçuk litre su ve maden suyu bunu yaparken de bölmeye çalışırım öğün aralarında spor öncesi ve spor sonrası olarak.

Maden suyunun faydalarını sizler için detaylıca anlattık, sizlerin bu konuda sormak isteği aklınıza takılan birşeyler olursa yorum kısmında iletebilirsiniz.

Bu Yazımızı Okuyan “ Doğal Maden Suyu Kalorisi Kaç, Kilo Yapar mı ” Bu Yazımızıda Okudu..