Limon Sarımsak Kürü Tarifi

Limon Sarımsak Kürü Tarifi

Limon Sarımsak Kürü Tarifi, Faydaları Nelerdir ?

Limon ve sarımsağın faydalarının saymakla bitmediği herkes tarafından bilinmektedir. Hiç şüphesiz büyük bir şifa kaynağı olan bu besinlerin birlikte tüketilmesinin ise farklı faydaları bulunmaktadır.

Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün bile sürekli tavsiye ettiği limon ve sarımsak kürünün pek çok hastaya iyi geldiği, denenmiş somut örneklerle de desteklenmektedir. Her şeyin doğalının faydalı olduğu bir kez daha pek çok yaşanmış olayla kanıtlanmıştır. Ahmet Maranki özellikle bu doğal tarifler konusunda uzman bir kişi olarak karşımıza çıkmaktadır ve kendisinin özel limon sarımsak kürü, hem var olan hastalıklara iyi gelen hem de ileride çıkabilecek hastalıkları önleyen bir özelliğe sahiptir.

Limon Sarımsak Kürü

Bu kürün kanıtlanmış pek çok faydası bulunmaktadır.

 • Vücudu toksinlerden arındırması
 • bağışıklık sistemini güçlendirmesi
 • yüksek kolesterole iyi gelmesi
 • kan damarlarındaki tıkanıklıkları açması
 • kalp krizine karşı kalbi dirençli yapması
 • felç riskini azaltması
 • vücudu gençleştirmesi
 • kansere karşı koruma sağlaması ve uzun ve sağlıklı bir ömür geçirilmesini sağlaması

başlıca özellikleri arasında yer almaktadır.

Hafıza gelişimine dahi iyi gelen bu besinlerin en sağlıklı kişi tarafından bile tüketilmesi ileride oluşabilecek hastalıkların önlenmesi açısından yararlı olacaktır. Rusya’da bile bu kür uzun yıllardır bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Aslında en sağlıklı insanın bile kullanması gereken bu kürün yapımı da oldukça kolaydır.

Kürün tarifinde ihtiyaç olan malzemeler yalnızca

 • 4-5 diş sarımsak
 • 1kg limon, 1,5 litre su
 • koyu renkli bir kavanozdur. Ya da kavanozu koyultmak için alüminyum folyo ya da siyah poşet gibi ışık geçirmeyen malzemeler de kullanılabilir.

Limon Sarımsak Kürü Tarifi

Ortamın ışık almaması, kürün tam olarak etkisini gösterebilmesi için önemli bir koşuldur. Sarımsaklar yıkanmadan dövülür ve kavanoza konur. Sonra 1,5 litre içme suyuna limonlar sıkılır. Limon sıkılan su, sarımsaklı kavanoza ilave edilir ve kavanozun ağzı hemen kapatılır. Sonra iyice çalkalandıktan sonra beklemeye alınır. 25 gün devamlı çalkalanan karışım 26. günde içilmeye hazır olmuş olur. Sabahları aç karnına 1 çay bardağı içildiğinde insanın hemen kendini iyi hissettiği görülecektir. 25 gün boyunca her gün içilen bu karışıma 10 gün ara verip sonrasında aynı süreç tekrarlanır.

Doktorlar yılda iki sefer bu kürün yapılıp kullanılmasını tavsiye etmektedir. Başka bir limon sarımsak kürü tarifinde ise limon ve su değil de bal ve saf elma sirkesi kullanılmaktadır. Burada sarımsaklar soyulup kürdanla delinir ve kavanoza konulup üzerine 1 bardak bal ve 1 bardak elma sirkesi ilave edilir. Ağzı gevşek şekilde serin ve karanlık ortamda 21 gün bekletilir. 22. günde yemeklerden önce bir tatlı kaşığı olacak şekilde tüketilir ve üzerine bol su içilir. Tansiyon düşürücü özelliğe sahip olması bakımından da bu kürün doktor tavsiyesi ile kullanılması uygun görülmektedir. Fakat pek çok kişiye iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konulmuştur.

Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme →

Elma Sirkesi Diyeti İle Zayıflama Kürü →