Kurt Üzümü Zayıflatır mı, Goji Berry Faydaları

Kurt Üzümü Zayıflatır mı, Goji Berry Faydaları

goji berry kurt üzümü zayıflatır mı

Son zamanlarda goji berry çok ünlü bir meyve haline geldi. Goji berry topları, goji berry çayları, goji berry nin kendisi çok fazla bmiktarda tüketilmekte ve hemen hemen herkes goji berry’ye mucizevi bir besin olarak bakmaktadır.

goji berry ülkemizde kurt üzümü olarak geçiyor. Küçük kırmızı renkli bir meyve ve belli bir şeker miktarı içeriyor. Dolayısıyla tüketim miktarı zayıflamak isteyenler için oldukça önemli. Besin değeri açısından çok iyi bir besin kaynağıdır. Antioksidan oranı çok yüksek, kan şekerini dengelediğinden dolayı kilo verimini kolaylaştırıyor. Fakat başlı başına tutulacak mucizevi bir besin değil. Her besin gibi onunda tüketim miktarı önemli ancak kilo vermenizi desteklediği için kesinlikle beslenmenize ve diyetine ekleyebilirsiniz.

goji berry aslında çinllilerde 2000 yıldan beri tıp alanında kullanılan bir besin ögesidir. Çünkü serbest radikal hallere karşı vücudu koruyor, kansere karşı savaşıyor. Diyette olanlar için en önemlisi kilo verimini kolaylaştırıyor ama kesinlikle tek başına zayıflatıcı özelliği yoktur. Sadece diyetinize ekleyerek kilo vermenize destek sağlayabilirsiniz.

goji berry genellikle ara ögünlerde 1 yemek kaşığı kadar 1 porsiyon meyve yerine önerilmektedir. Yaklaşık 1 yemek kaşığı goji berry 15-16 kalori arasındadır diyebiliriz. Ara ögünlerde yoğurdunuza katabilirsiniz veya tek başına yenında 5-6 adet fındık ya da bademle tüketebilirsiniz.

Goji Berry aynı zamanda iyi bir C vitamini kaynağı ve B vitamini açısından da oldukça zengin bir besindir. Dolayısıyla bağışıklık sisteminizide güçlendirerek gribal enfeksiyonlara karşı koruyor. Kalp dama sağlığı açısından çok önemli bir meyve. Genel anlamda baktığımızda da sağlık anlamında da goji berry’yi tüketmeniz gereliyor. Fakat unutmayın hiçbir besin tek başına kilo verdirmez veya kilo aldırmaz. Dolayısıyla goji berry çayını litrelerce tüketmek yada goji berry ilaçlerını hergün kapsül kapsül yutmak sizi zayıflatmacaktır. Dengeli ve doğru beslenerek goji berry’de diyetinize ekleyerek kilo vermenize destek olabilirsiniz.