Hangi Light Ürünler Zayıflatır

Hangi Light Ürünler Zayıflatır

Diyet yapanlar için Light ürünler olarak tercih edecekleri en büyük besin grupları süt ve süt ürünleridir. Çünkü Türk halkı olarak kahvaltıda mutlaka peynirli bir kahvaltı yapmaktan hoşlanıyoruz.

Yine yemeklerimizin yanına da yoğurt mutlaka eşlik edebiliyor. Süt  grubu da ya kahvemiz de ya da bazen ara öğünlerde tüketilebilir. Dolayısıyla ciddi anlamda yağ içeriği yükseltilmiş olan peynir, yoğurt ve süt ürünlerinde yüzde 50 veya yağsız olanlara geçmeniz size çok büyük kalori muhasebesinde artı yazacaktır.  Dolayısıyla alacağınız kalorileri başka yerlerden temin edebilirsiniz.

Light ve Yağlı Ayran Kaç Kalori

Damak tadı olarak bir anda Light ürünlere ya da 0 yağ ürünleri geçiş yapamıyorsanız önce yarım yağlı olanlardan başlayıp daha sonra da sıfır yağlılara doğru kayabilirsiniz. Bu bir sabırlı olmayı gerektiren süreçtir.

Diyet yaparken ara öğünler atıştırmalıklar ya da tatlı kaçamakları tabii ki isteyebiliyoruz. Bunlar içinde diyet bisküviler ya da sinemaya gittiğinizde Popcorn yemek yerine daha Light olan pirinç patlakları tercih etmek ya da ikindi ara önünüzde çayının yanında yiyebileceğiniz çıtır çıtır tam yağlı kurabiye yerine yine güzel posalı şekeri azaltılmış bir diyet bisküvi tüketmelisiniz.

Yine zayıflama diyetlerinde oldukça faydalı olan alternatiflerden dir özellikle kahvaltı ürünlerinin de Light olan versiyonları bulunmakta. Bunlar da yine ikindi öğünlerinde ya da kahvaltılarımız da hem posa içerikleri yüksek olduğu için hem de tatlıya olan ihtiyacınızı biraz kısdığı için yardımcı olacaktır.

Bu Yazımızı OkuyanlarDiyet Ürünler Zayıflatır mı ?” Yazımızıda Okudular