Hamur İşi Yemek Kilo Aldırır Mı?

Hamur İşi Yemek Kilo Aldırır Mı?

Hamur işi yemek şişmanlatır mı

Şişmanlama konusunda tek bir gıdayı suçlamak doğru değildir. Neyi fazla yerseniz aslında bu meyve de olsa sizi şişmanlatabilir.

Dolayısıyla hamur işleri Türk toplumunda çok sevilerek fazlaca tüketilen bir grup olduğu için biraz daha suçlu olarak tespit edebiliyoruz. Çünkü biz çok yağlı çok yüksek miktarda bir oturuşta ekmekleri dilim dilim, börekleri yine aynı şekilde fazlaca tükettiğimiz zaman tabii ki kilo problemi oluşturabiliyor.

hamur kızartması kaç kalori : 106 kalori

Fakat bu demek değildir ki hiç yemeyeceğiz, eğer biz fiziksel aktivitemizi arttırır gün içerisinde yediklerimizi planlayarak hamur işlerini başka bir gıdanın yerine eklersek değer ve yanında fazlaca tatlılar gazlı içecekler gibi kalori arttıracak şeylerle birlikte tüketmezsek her şeyi tüketebiliriz.

Hamur işi yiyerek kilo verilir mi

Dolayısıyla burada aslında iyi haber hamur işi yiyerek de kilo verebilirsiniz. Mümkünse gün içerisinde planlı programlı giderek akşam sebze yemeği yiyeceksiniz, öğlen bir tabak makarnamızı rahatlıkla tüketebilir ya da bir gününüz varsa bir dilim börek, 1 poğaça yiyip o gün ikindi öğünününden sonra bir çorba içerek yanında kocaman bir salatayla günü dengelleyebilirsiniz.

Pişi Kaç Kalori : 100 Gram Pişi 170 Kalori

hamur işi yemek kilo aldırır mı

Bu şekilde hiçbir sıkıntı olmaz gün içinde hareket yapmayan bir kişi iseniz zaman içerisinde yaş ilerledikçe eskiden size kilo yapmayan hamur işleri artık problem olabilir. Ama kesinlikle hamur işi abur cubur kategorisinde saymak istemediğimiz çünkü masum hale getirebileceğimiz ve öğün yerine koyabileceğimiz bir grup olduğu için şişmanlatıcılar listesinde olmakla birlikte makul miktarda tüketilirse problem oluşturmayan bir besin grubudur.