Emzirmek Zayıflatır Mı

Emzirmek Zayıflatır Mı

Doğum sonrası çocuğunuzu emzirmeye başlıyorsunuz peki emzirmek zayıflatır mı ?

Anne sütü vermek kesinlikle zayıflatıyor, özellikle ilk 6 ayda sadece anne sütünü öneriyoruz. Bu da şu demek ek besine geçirmediği için anne sürekli bebeğine süt veriyor ve süt verdiğinde günde ortalama 300 ila 400 civarı kalori harcanmasına neden oluyor.

Bu da haftada ciddi bir kalori kaybına neden olmaktadır ve dolayısıyla zayıflama gerçekleşmektedir. Bunun yanında anneler altıncı aydan sonra tekrardan hala emzirmeye devam ederlerse kilo vermeleri çok daha kolaylaşıyor.

emzirmek zayıflatır mı

ilk altı ay boyunca kesinlikle diyet önermiyoruz ama diyet önermek demek anne kesinlikle hiçbir şeye dikkat etmeyecek her şeyi yiyecek demek değildir. Elbette ki sütün artması sütün fazla olması için düzgün beslenmesi gerekiyor. Fakat bu beslenme sadece normal bir insanın beslenmesi olacak şekilde düzenlenmesi gerekiyor ve mutlaka bir diyetisyene gitmeleri gerekiyor.

Diyetisyenle birlikte düzgün bir beslenme planı düzenlendikten sonra anne hem kilo verecektir hem de hamilelik sonrasında kaybettiği kalsiyum demir gibi birçok mineral ve vitamini geri kazanacaktır.

emzirmek kaç kalori yakar : günde ortalama 300 ila 400 civarı kalori