Elma Sirkesi Kürü Zayıflatır mı, Diyeti İle Zayıflama

Elma Sirkesi Kürü Zayıflatır mı, Diyeti İle Zayıflama

Elma Sirkesi Diyeti İle Zayıflama Kürü

Zayıflamak için en etkili yollardan bir tanesi de elma sirkesi yöntemidir. Elma sirkesi ile zayıflama yolu mide rahatsızlığı olan kişilerde uygulanmaması gerekmektedir. Eğer mide rahatsızlığınız yok ise yemeklerden önce 1 bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve ayrıca 1 çay kaşığı bal ile karıştırılarak içilmektedir. Elma sirkesi hem iştah keser hem de diyeti vücuttaki yağları yakmaya yardımcı olmaktadır. Elma Sirkesi Kürü Zayıflatır mı, Diyeti İle Zayıflama

Bazı kişiler elma suyu sirkesi, aç karnına içemez. Bu yüzden tok karnına da içebilir.  Eğer elma sirkesini doğal ve düzenli bir şekilde alırsanız elma sirkesi kürü ile haftada 1-2 kilo vermek mümkün.

Elma Sirkesi Kaç Kalori: 100 gram elma sirkesi 21,5 kaloridir.

Elma Sirkesinin Sağlıklı Vücut İçin Faydaları:

Elma sirkesi, doğal olan diğer her ürün gibi bir yaşam iksiri rolünü oynamaktadır. İçinde bulunan kalsiyum, flüorür, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, A vitamini, silisyum,, B1, B2 ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, Beta-carotin, meyve asitleri, pektin, doğal aromalar; elma sirkesini güçlü kılan mineral ve vitaminlerdir.

İnsanlar, yaşlılığını da gençliği gibi dinamik ve hareket halinde yaşamalıdırlar. Sağlıklı beslenme ve yaşanılması gerekilen yaşlılık dönemi, elma sirkesi ile iyileştirilebilmektedir. İçerdiği mineraller ve vitamin ile en sağlıklı faydaları olan sıvılardan biri elma sirkesi bedeni içten ve dıştan tedavi edebilmektedir. Bedeni genel itibari ile güçlendirip, ayakta tutan, çeşitli hastalıklara karşı kalkan görevi tutmakla birlikte hastalıkların zararını en aza çeken ve cilt bakımı için yararları olan görevleri yerine getiren bir sıvıdır elma sirkesi.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı, Diyette İçilir mi?

Elma Sirkesi Zayıflatır mı: Elma sirkesi bir çok konuda kullanılan ve sağlık iksiri olarak nitelendirilen bir içecektir. Tarih boyunca neredeyse tüm medeniyetlerde kullanılan elma sirkesi değişik hastalıklara karşı bir biçimde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Elma sirkesi, bünyesinde bulundurduğu bir çok maddeler, enzimler, organik maddeler ve bitkisel asitler sayesinde hem zayıflatır hem de diğer hastalıklara iyi gelmektedir.

Elma sirkesi iştah kesici ve metabolizmanızın hızını arttırması ile zayıflamaya yardımcı bir faktör olmaktadır. Elma sirkesi vücuttaki zararlı toksinleri atmaya yardımcı olmakla birlikte, vücutta oluşan ödemin atılması ve engellenmesine faydaları vardır. Ayrıca vücutta bulanan hücrelerin daha fazla oksijen ulaşmasına yardımcı olması bu sebeple oksijenin yakılması süreci ile daha fazla kalori yakılmasını gerçekleştirmektedir.

Damarların açılması içinde etkili bir sıvı olan elma suyu ayrıca vücutta toksinleri içeren lenf sıvısının vücuttan uzaklaştırılmasına da yardımcı olmaktadır. Elma sirkesi, kanın bünyesinde bulundurduğu yağlar, trigliserid ve kolesterol gibi zararlı maddeleri eritilir. Eritmesi lenf ile karaciğer yoluyla böbreklere ulaşılması ve böbrekler aracılığı ile vücuttan atılması gerçekleşmektedir. Son zamanlarda bu faydaları için elma sirkesi diyeti yapanlar oluyor.

Elma sirkesi zayıflatma konusunda tek başına etkisi olan bir sıvı değildir. Elma sirkesi zayıflama sürecine hız ve güç kazandıran bir etmendir. Eğer siz elma sirkesini kullanıyorken düzenli beslenme ve düzenli spor yapmıyorsanız eğer zayıflamakta problem çekebilirsiniz. Elma sirkesi, diyetinize bağlı kalmanız ile birlikte sizin daha az yeme ve içmeye ihtiyaç duymanıza yardımcı olmaktadır.

Uzmanların yapmış olduğu araştırmalarda, yemek yeme öncesi veya sonrasında içilen elma sirkesinin tokluk hissini uzatarak daha az yemenize yardımcı olmakta olduğunu kanıtlamışlardır.

Diyette Elma Sirkesi İçilir mi: Elma sirkesi diyet yaparken içilir fakat bahsettiğimiz gibi mide proglemlerini dikkate almalısınız ayrıca aç karnına vücudu fazla zorlamayarak kürü elma sirkesi diyette içilebilir.

Zayıflatan Evde Bal, Elma Sirkesi  Kürü Hazırlanışı:

İlk olarak 2 tatlı kaşığı elma sirkesi isterseniz bir bardak suyun içerisine ya da papatya çayının içerisine döküyoruz. İsteğe göre de bal veya sinameki tozu da katılabilir. Ancak sinameki tozu atılacaksa eğer içerisine şeker konulmamalıdır. Bütün hepsi bir kaşık yardımı ile karıştırılmalıdır. Ortaya çıkan ürün kürümüzün kendisidir. Bu elde edilen elma sirkesi kürü ile zayıflamak daha kolay ve mümkün olacaktır.

Elma Sirkesi Kürü Nasıl İçilir: Elma sirkesi kürünü yemeklerden yarım saat önce içmek sizin için daha faydalı olacaktır. Ancak mide bulantısı gibi problemler ile karşılaşacaksanız eğer yemekten yarım saat sonra içilir. Midenizle ilgili sorun ve rahatsızlığınız var ise bu kürü kullanmayınız.

Elma Sirkesi İle Birlikte Egzersizler;

Zayıflamak için sadece elma sirkesi kürü içmek faydalı olmayacaktır. Bunun için düzenli, aktif bir egzersiz programı zayıflamanız için yardımcı olacaktır. Elma sirkesi ise bu zayıflama sürecine hız kazandıracaktır.

Elma Sirkesi Kürü ile Su Tüketiminin Vücuda Yararları;

Elma sirkesi kürü ise su ile güçlenen bir sıvıdır. Elma sirkesi kürünü kullanırken yeteri kadar su içmek zayıflama sürecini bir kademe daha hızlandıracaktır. Ayrıca vücuttan hem toksinlerin atılması hem de ödem oluşumunu engellemede yardımcı olacaktır. Bağışıklık sistemi ise bir yandan daha da kuvvetlenecektir.

Sirke Tüketiminin Olumsuz Yanları ve Zararları;

Elma sirkesi kürünün faydalı yanları beraberinde olumsuz zararlı etkileri de getirmektedir. Sirke yüksek oranda asit içeren bir sıvıdır. Normal zamanda mide yanması gibi şikayetleriniz var ise ya da mide ülseri, gastrit,reflü gibi bir rahatsızlığınız varsa elma sirkesi kürünü kullanmamanız daha doğru olacaktır. Çok rahatsız edilmeyeceğinizi düşünüyorsanız eğer elma sirkesini çok sulandırıp tüketmeniz gerekmektedir. Bu durumda bir kaşık suya sadece 1 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi eklemeniz doğru olacaktır.

Gün içerisinde 250 ml. elma sirkesi tüketiminin yol açacağı bir diğer sorun ise potasyum eksikliğidir. Yani günlük 250 ml. sirke tüketimi potasyum eksikliğine neden olabilir. Ancak o kadar sirke tüketmek gün içerisinde mümkün değildir.Bu sebeple elma sirkesini aşırı tüketmeyin.

Elma Sirkesinin Kan Şekerine Etkili Faydaları: Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olması dışında başka yararları da vardır. Elma sirkesi kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçmekte etkili bir sıvıdır. Yemek yenildikten sonra genellikle yaşanılan ağırlık çökmelerine karşı tatlı ön plana atılmaktadır. Tatlılar ise kilo alımını kolaylaştıran bir etmendir. Ağırlık çökme hissi kan şekerindeki dalgalanmaların sebebiyet vermesi ile oluşan ve sonucunda tatlılara yönelmek ile son bulan bu durumda elma sirkesi kendini göstermektedir. Yemek öncesi veya sonrası alınan elma sirkesi suyu kan şekerindeki dalgalanmaları durdurarak tatlıya karşı oluşan isteği köreltmektedir. Tatlı tüketimini bu yol ile sonlandırır.

Elma Sirkesinin Kan Şekerini Dengede Tutmasının Kanıtlanmış Verileri

Uzmanlar elma sirkesinin kan şekerini dengede tutan en önemli sıvılardan biri olduğunu söylemektedirler. Elma sirkesi, karbonhidrat ağırlığı olan bir yemek sonrasında ensülin hassasiyetini %19 ile %34 arasında arttırarak kan şekerinin düşmesine yardımcı olmaktadır.

Yemek esnasında 1 dilim ekmeğin içini alıp sirkeye batırarak yemek ise kan şekerini %34 oranında düşürmektedir. Yatmadan önce ise 2 yemek kaşığı kadar elma sirkesi tüketimi kan şekerini %4 oranında düşürmektedir.

Elma sirkesi bu sebeple kan şekerini dengelemekte ve daha az yemek yemenize daha az tatlı tüketmenize yardımcı olur. Kilo vermeye ve zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Kepekli Saçlar için Elma Sirkesinin Faydaları;

Saç bakımı ve saçınızda oluşan kepek problemi için elma sirkesi olumlu yanıt vermektedir. Elma sirkesini duş aldığınız zamanda son durulama esnasında 1 litre su içerisine bir çay bardağı kadar sirke dökün ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bir süreliğine bu uygulamayı her duştan sonra tekrar edin. Kepek problemine böylece veda edin.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi;

1 çay bardağının içerisine yarısını dolduracak kadar elma sirkesi koyun. Diğer yarısını su ile doldurun. Pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üstüne kompresör uygulayın. Sivilce oluşumuna ve sivilcenin kendisine olan etkisini göreceksiniz.

Etiketler