Diyette Leblebi Zayıflatır mı, Yenir mi ve Kalorisi

Diyette Leblebi Zayıflatır mı, Yenir mi ve Kalorisi

Diyette Sarı ve Beyaz Leblebi Yemek Zayıflatır mı ve Kalorisi Kaç?

Kuruyemişler yüksek kaloriye sahip olduğundan leblebi zayıflatır mı sorusunu sormadan geçemiyoruz. Leblebi yiyerek zayıflamak veya kilo aldırır mı diye bir şey yoktur, sadece diyeti yaparken sizlere yardımcı bir kuruyemiştir.

Leblebi Kaç Kalori

Leblebi kilo verdirir mi denildiğinde hemen kaç kalori olduğu sorusunu sorarız. 100 gr. Leblebi ortalama kalorisi 180 civarındadır, birçok kuru yemişe göre oldukça düşük bir kaloridir. Diyet yaparken bir avuç, yani 40-50 Gram tüketmeniz yaptığınız diyet için daha faydalı olacaktır.

Nohut, çeşitli işlemlerden geçirilir ve leblebi olarak karşımıza çıkar. Bünyesinde protein, mineral, vitamin içerdiği gibi lif açısından da zengindir. Diyette sarı leblebi neden önemlidir? Protein açısından zengin olduğundan tokluk hissi verir.

Leblebi Kilo Aldırır mı: Midedeki geçiş süreci uzun olan sarı leblebi, kana karışırken yavaş hareket ettiği için diğer kuruyemişlere oranla daha uzun süre tokluk hissetmenizi sağlar. Ayrıca sarı leblebideki liflerin enerjisi fazla yoğun değildir, bu da midedeki suyun emilmesini sağlayarak midenin erkenden boşalarak açlık hissi yaşamanızı engellediği için kilo aldırmaz tabi aşırıya kaçılmazsa.

Leblebi zayıflatır mı diyoruz ya, işte diyet listelerinden bulunmasının nedenlerinden biri de midenin sindirim için harcadığı enerjiyi artırmasından kaynaklanır. Midenin harcadığı bu maksimum enerji sayesinde kilo verme süreciniz hızlanır.

Leblebi kilo verdirir mi diye düşünenler, bol miktarda su ile tüketilen sarı leblebi sayesinde uzun süre tok kalarak yüksek kalori içeren ürünleri tüketmekten kurtulabilirsiniz.

Diyette Beyaz Leblebi Yemek

Sarı leblebi her ne kadar daha çok tüketilse de aslında diyette beyaz leblebi yemek daha yararlıdır. Kabuklarından ayrılarak yapılan leblebinin besin değerlerinde, liflerinde kayıplar meydana gelir.

Beyaz leblebi daha fazla protein ve lif içerdiğinden sizi daha uzun süre tok tutabilir. Tabi, beyaz leblebinin şekerle süslenmiş olanları diyet için tercih edilmemelidir. Zayıflatır olanı sade çeşitleridir.

Ayrıca leblebi kan şekerinin düşmesini de önler, böylece tatlı tüketme ihtiyacınız azalır ve siz de fazla kalorilerden kurtulmuş olursunuz.

leblebi zayıflatırmı

Diyet yaparken yanınızda birkaç avuç leblebi taşıyın. Ara öğünlerde kalorisi yüksek besinler tüketmek yerine bir avuç leblebi yiyin, her açlık hissettiğinizde az miktarda leblebi yiyerek kısa sürede kilo vereceğinizden emin olabilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazımızı okuyanlar  ” 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Hurma Yoğurt Diyet (Ender Saraç)  “  yazımızı da okudu..