Aspir Yağı Nedir, Faydaları Neler, Kullananlar, Zayıflatır mı?

Aspir Yağı Nedir, Faydaları Neler, Kullananlar, Zayıflatır mı?

İbrahim Saraçoğlu ve Canan Karatay gibi isimlerinde önerdiği aspir yağı nedir, aspir yağı nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir bu konuda detaylı bilgi vereceğiz. Ayrıca aspir yağı fiyatı ve kullanıcı yorumları neler, aspir yağı zararlı mı ? tüm detayları sizlere aktaracağız.

Aspir Yağı Nedir ?

Aspir yağı, aspir bitkisinin tohumlarından elde edilen bir yağdır. Bu yağın içerisinde faydalı yağ asitleri ve birleşikler bulunmaktadır. Aspir bitkisi ülkemizde de yetişmektedir. Bu yüzden elde etmek oldukça kolay ve maliyetsizdir. Birden çok kullanım alanı bulunan aspir yağı, gıdalar ile tüketilebildiği gibi sanayide birçok alanda da kullanılmaktadır. Özellikle kozmetik alanında kullanan bu yağ, içeriğinden kaynaklı olarak alerjik reaksiyon riskini de düşürmektedir. Gıda maddesi olarak kullanılması ya da salata meze gibi atıştırmalıkların içerisine eklenerek kullanılması oldukça faydalıdır. Zayıflama konusunda da destekler ve yağların atılmasına da yardımcı olmaktadır.

 

Aspir Yağı Eczane ve Aktarlarda Satılır mı?

Aspir Yağı bitkisel bir ürün olduğu için genelde eczanelerde satılıyor diye bilinir. Evet eczanelerde satılıyor ayrıca artık talep çok olduğu için aktarlarda hatta bir çok web sitesinde de satılmaktadır. Online satışın önce gelen n11, hepsiburada, gittigidiyor markaların yanı sıra sadece aspir yağı satışı yapan web sitelerde bulunmaktadır. Tavsiyemiz, önceliğiniz eczanaler olmasıdır.


Aspir Yağı Fiyatı

Aspir yağı fiyatı farklı boyutlardaki paketlerde satılmaktadır. Şuan piyasada en ufak 100ml ürünler var bunlarında ortalama 20-25tl den satılmaktadır. Boyut büyüdükçe rakamda artmaktadır. En çok satılan ürün ise 500ml olandır bunun fiyatıda 40-60tl arasındadır.

aspir yağı

Aspir Yağının Faydaları Nelerdir ?

Aspir yağının içerisindeki eser elementler oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmasını sağlamaktadır. Aspir yağının kullanım alanlarına göre faydalarına bakılacak olursa:

  • Aspir yağı, yağ yakımını hızlandırarak kilo verilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Saç derisine uygulanan aspir yağı, saçların uzamasını sağlar.
  • Aspir yağının tüketimi şeker hastalığına yakalanmanıza engel olmaktadır.
  • Aspir yağının içeriğinde bulunan omega yağları, beynin gelişimi açısından oldukça önemlidir.
  • Damar sertliğini önler ve kap krizi riskini düşürür.
  • Aspir yağı masaj ile uygulandığında ağrı kesici ve rahatlatıcı özellik göstermektedir.
  • Aspir yağı sindirim sisteminin çalışmasını sağlar. Bu sayede kabızlık gibi problem yaşamanıza engel olur.

Aspir Yağı Zayıflatır mı ?

Aspir yağı, sindirim sistemini düzene sokarak mide ve bağırsak sisteminin etkin çalışmasına sebep olmaktadır. Bu sayede de kilo verilmesini sağlar. İçerisinde bulunan yağ asitleri ile yağ yakımını hızlandırır.

Özellikle de sabahları bir tatlı kaşığı tüketilen aspir yağı oldukça hızlı kilo verilmesini sağlamaktadır. Ancak tadının acı olmasından rahatsız olabilirsiniz, bu durumda bir su bardağı ılık su içerisinde karıştırarak da tüketimini sağlayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde beklenilen sonucu alabilirsiniz.

Ayrıca tatlı isteğinizin de azaltılmasına fayda sağlamaktadır. Çünkü içeriğinde bulunan omega 3 çok değrlidir ve şeker isteğinin bastırılmasına katkı sağlamaktadır. Aspir yağının kullanımında da belirli bir miktar bulunmaktadır. Bu yüzden çok fazla tüketmeniz halinde ishal gibi problemler ile karşılaşabilirsiniz.