En Hızlı Yağ Yakan 5 Önemli Lezzet

En Hızlı Yağ Yakan 5 Önemli Lezzet

Vucudumdaki fazla kilo olarak biriken yaplardan hızlı bir şekilde kurtulmak bana iyi gelecek” diye düşünüyorsanız işte size en hızlı yağ yakan 5 önemli lezzet…

Bu 5 lezzetten her biri bir yandan vücudunuzda biriken yağları hızlı şekilde yakıp kilo vermenizi sağlarken diğer yandan da çeşitli hastalıklara karşı kalkan oluşturacak ve sağlık yaşam sürmenize katkıda bulunacaktır.

hizli-yag-yakan-yiyecekler

  1. Tarçın : Hız yağ yakan besinlerden ilkini hemen hepimizin mutfağında bulundurduğu çeşitli tatlılara lezzet katan tarçın oluşturmaktadır. Tarçın, miğde boşaltımını yavaşlatarak kanda bulunan glikoz seviyesinin düşmesine neden olabilir. Bu durum daha uzun zamana tokluk hissi yaşamanızı sağlayabilir. Hızlı şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanız için yapacağınız şey günde sadece yarım veya bir çay kaşığı tarçın tüketmektir. Ayrıca bu türden tarçın tüketimi yanlızca kilo vermek adına değil sağlığınıza dair birçok mucizeninde kapılarını açabilir. Tarçın tüketirken taze olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü uzun süre beklemiş olan tarçının içerdiği aktif maddeler kaybolabilir.
  2. Zerdeçal : Hızlı bir şekilde yağ yakan lezzetlerden diğeri zerdeçaldır. Zerdeçal yağ yakmanın yanı sıra pek çok sağlık sorunu açısından mucizevi bir etkiye sahiptir. Özellikle infilamasyonia savaşması konusunda oldukça önem taşıyan bir baharattır. Yapılmış olan çalışmalar zerdeçalın obozite üzerinde olumlu etkiler ortaya çıkardığını göstermektedir.
  3. Keten Tohumu : Keten Tohumuda yine doğadaki mucizevi bitkilerden biridir. Şöyleki, vücutdaki yağları yakarak kilo vermenize yardımcı olabiliyor. Bunun yanında keten tohumu da yine zerdeçal gibi pekçok sağlık sorunu ile savaşabiliyor. Aynı zamanda hormonlarınızı dengeler, infilamasyonu azaltır, omega 3 açısından zengin bir besindir. İyide bir lif kaynağı olarak da bilinmektedir.
  4. Limon Suyu : Sabahları 1 bardak suya limon suyu ekleyip içmenin sindirim sistemini destekler nitelikte olduğuna dair çoğumuz bilgi sahibiyiz değil mi ? Limon suyunu yanlızca sabahları değil diğer ögünlerde de tüketmek yararınıza olacaktır. Bu tüketimi tercihinize göre ögünlerden önce yada sonra yapabilirsiniz. Böylelikle hem yap yakımınızı hızlandıracak hemde kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olmuş olacaksınız. Yapılan çalışmalar limondaki bileşenlerin yağ depolamayı ve kilo almayı durdurduğunu göstermektedir.
  5. Arnavut Biberi : Özellikle acı severler için arvavut biberi sayesinde açlığınızı kolaylıkla bastırabilir, daha kalori yakabilirsiniz. Arnavut biberinin sağladığı benzer etkileri acı sos yada acı biberden de elde edebilirsiniz. Yine yapılan pek çok çalışmaya göre acı biberin içerdiği bileşenlerin yağ yakımını hızlandırıp kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda acı biber iyi bir metabolizma hızlandırıcı etkiye sahiptir.

Bu Besinler Nasıl Tüketileceğine dair önerimiz;

Toz zencefil, Toz zerdeçal, elma sirkesi ve limondan oluşan karışımı aç karnına sabahları içebilirsiniz. Çok iyi bir yağ yakıcı, ödem sökürücü etkiye sahipp olmakla birlikte kilo vermek iin birebirdir. Bunu yanı sıra sindirim dostudur.

Akşamları ise bal ve zencefili ılık sütle karıştırıp gece yatmadan önce içebilirsiniz. Bu malzemeleri mümkünse mikserle karıştın ki daha iyi çözülmüş karşıma sahip olun.

Bunlarda İlginizi Çekebilir