Zayıflatan Meyve ve Sebze Suyu

Zayıflatan Meyve ve Sebze Suyu

Kilo vermek için en sağlıklı yöntemlerden biri meyve ve sebze suyu tüketmektir. Zayıflatan bu sağlıklı sular sayesinde kilo verirken halsizlik ve yorgunluk hissetmeyeceksiniz. Sebze ve meyve suları ile vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz, aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak zayıflama süreciniz hızlanmış olur.

Zayıflatan Sebze Suyu Listesi

zayiflatan-sebze-suyu-tarifleri


Salatalık Suyu: bildiğiniz gibi salatalığın %96’sı sudan oluşur. Zayıflatan bu sebze suyu vücudunuzdaki yağları yakar, toksinleri atmanıza yardımcı olur ve doğal bir idrar söktürücüdür. Salatalık suyu metabolizmanızı hızlandırdığı gibi bebek gibi bir cilde sahip olmanızı da sağlar. Mide rahatsızlıklarına da iyi gelen bu zayıflatan sebze suyunu, her yemekten önce 1 bardak tüketmeniz yeterlidir.

Kereviz Suyu: Ülkemizde her ne kadar sevilmese de kereviz suyu ödem ve selülit gibi sorunların önüne geçer. Yağları yakar ve sindirimi kolaylaştırır. Yaşlılıkta karşılaşabileceğiniz kireçlenme sorununun da önüne geçer.

Havuç Suyu: taze sıkılmış havuç suyu bol miktarda lif içerir. Zayıflatan sebze suyumuz, vücutta yağ oranını azaltan hormonların salgılanmasını destekler.  Havuç suyu zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı dirençli olmanızı sağlar.

Lahana Suyu: Zayıflatan sebze sularının başında yer alan lahanın ana tercih nedeni düşük kalorili olmasıdır. 150 gram lahanada sadece 38 kalori bulunmaktadır. Kalorisi düşük olmasına rağmen lif açısından zengin olduğundan tokluk hissi verir. Diyet yaparken karşılaşılan büyük risklerden biri şeker hastalığına yakalanmaktır, lahana suyu içerdiği antioksidan ve C vitamini sayesinde bu riski en az  seviyeye indirir. Yemeklerden önce, sonra hatta yemek esnasında tüketebilirsiniz, lahana cildin de genç görünmesine yardımcı sebzeler arasında yer almaktadır.

Pancar Suyu: zayıflatan sebze sularımız arasında önemli yeri olan pancar suyu, yağ içermez ve kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Vücuttaki ve sindirim sistemindeki yağları yakarak kilo vermenize yardımcı olur. Yüksek lif kaynağı sayesinde gün içerisinde enerjiniz azalmadan tok kalmanızı sağlar.

Zayıflatan sebze suyu listemizdeki besinleri tüketerek kolay ve sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Bu besinleri sadece kilo vermek için değil, vücudunuzun hastalıklara karşı dirençli olması için de düzenli olarak tüketmelisiniz.

Zayıflatan Meyve Suyu Listesi

Nar Suyu: doğal bir antibiyotiktir, damar sertliği gibi sağlık sorunlarının yaşanmasını engeller, yeşil çaydan 2-3 kat daha fazla antioksidan içerdiği için zayıflatan meyve suyu içerisinde önemli yeri vardır.

Armut Suyu: böbreklerdeki kum, toz ne varsa düşürüyor. Ayrıca kabızlığı önleyerek sindirim sorununuzu çözüyor. Yüksek tansiyonu düşürdüğü gibi kansızlığı da engelliyor. Kilo verirken yorgun hissetmek istemiyorsanız mutlaka armut suyu tüketmelisiniz.

Elma Suyu: Zayıflatan meyve suları içerisinde en etkilisidir. Kilo vermek için uygulanan diyetlerde kan şekeri düşer ve bu da yüksek kalorili besinler tüketmenizi tetikler. Elma suyu kan şekeri oranını düzenleyerek sizi büyük bir dertten kurtarıyor.

Ananas Suyu: Yağ yakan ve idrar söken etkili şekilde zayıflamanıza yardımcı olacak bir meyve suyudur. Vücudu toksinlerden temizlediği gibi selülit oluşumunun da önüne geçiyor.

Zayıflatan meyve suyu listesindeki içecekleri aksatmadan tüketirseniz zorlanmadan kilo verebilirsiniz.

Etiketler

5 YORUM

  1. Ben bu meyveleri hergün sıkıp içiyorum fakat hepsini karistirarak hepsinden birer tane katı meyve sikacaginda sıkip içiyorum ama hepsini karıştırarak içmek doğrumu onu bilmiyorum yardimci olursanız sevinirim

  2. Dilek Türkmen

    Akşamdan bir bardak suda ıslatılmış 2 ceviz ve suyunu sabah aç olarak tüketin. Yanında da tibetin 5 mucize egzersizini yapın. Bedeninizin dinçleştiğini, yavaş ve kalıcı olarak zayifladiğınızi farkedeceksiniz. Ve ilaveten her yediginizin yarısını yiyerek daha fazla kilo verebilirsiniz. İtiraf ediyorum son cümleyi tam uygulasam tıp gibi olmak işten değil ?