Yeşil Ayran Tarifi

Yeşil Ayran Tarifi

Mineralli Yeşil Ayran Tarifi: C Vitamini Deposu Yeşil Ayran

Merhabalar, biliyorsunuz ki meyve ve sebzelerin renkleri oldukça önemli. Özellikle yeşil renk deyince aklımıza C vitamini ve bağışıklık sistemimiz gelmeli. Yeşil renkte gerçekten C vitamini çok yüksek miktarda bulunmakta ve C vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Hem bizi kansere karşı koruyan hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirmede oldukça etkili olan sebzelerdir. Bu yüzden hastalıklara karşı dirençli olmamız için mutlaka soframızda yeşil olmazsa olmazımız olmalı. Biz de bu yüzden bu tarifimize özellikle yeşil eklemek istedik.

Mevsim geçişlerinde bu içeceği kullanabilirsiniz. Sporcuların, diyette olanların ya da herhangi bir öğünde sağlıklı bir içecek tüketmek isteyenlerin keyifle tüketeceği çok güzel mineralli bir yeşil ayran yapacağız sizlere. Hemen 5 dakikada hazırlanabilecek çok pratik bir tarif.

Yeşil Ayran Malzemeler:

  • 1 bardak ayran
  • 1 şişe doğal maden suyu
  • Taze nane

Yeşil Ayran Yapılışı:

Taze nane sevmeyenler dereotu, maydanoz, roka gibi yeşil renkli herhangi bir sebze tercih edebilirler. Nanemizi sapı ile birlikte kabımıza ilave ediyoruz. Arkasından ayranımızı ekliyoruz. Ayranımızı ekledikten sonra karışımımızı blendırdan geçirerek yeşil bir ayran elde ediyoruz. Eğer robotta yaparsak yemyeşil hale gelebilir; blendırdan geçirdiğimiz takdirde de naneler daha parçalı hale gelerek çok daha lezzetli ve keyifli bir içecek olacaktır.

Biliyorsunuz ki ayran kalsiyum bakımından oldukça zengin olan bir içecek ve aynı zamanda da tokluk hissini arttırdığı için bizim kilo vermemize yardımcı olmakta. İçerisindeki kalsiyumdan dolayı özellikle göbek ve bel çevresindeki yağ yakımına da katkı sağlamakta.

Yeşil Ayran

yeşil ayran

Blendırdan geçirdiğimiz ayranımızın içerisine doğal maden suyunu ilave ediyoruz. Maden suyu ilave etmemizin sebebi de içerisindeki mineral miktarını arttırmaktır. Mineraller bizim daha iyi ve daha enerjik hissetmemiz için kaybetmememiz gereken besin öğeleridir. Özellikle terle birlikte mineral kaybettiğimiz için bu eksiğimizi de bu ayranla yerine koymuş oluyoruz. Sporcular keyifle içebilirler. Bizler de sıcak yaz günlerinde terlediğimiz için keyifle içebiliriz.

Hem bizi serinleten hem de protein ve kalsiyum alımımıza katkı sağlayan güzel bir içecek oldu. Dilerseniz burada buz ilave edebilirsiniz. Özellikle plajda, pikniklerde, evinizde,yemeklerde, ara öğünlerde keyifle tüketebileceğiniz mineralli yeşil ayranımız hazır. Tadı da gerçekten deneyenler görecektir ki çok lezzetli.

ZAYIFLAMA.NET  Afiyet olsun 🙂


Ayran Diyeti Nasıl Yapılır?


Ayran Detoksu Nasıl Yapılır?


 

Etiketler