Yağ Yakıcı İçecekler Tarifleri

Yağ Yakıcı İçecekler Tarifleri

Hızlı Yağ Yakıcı İçecekler Nelerdir, Zararı var mı?

Günlük zamanda veya spor yaparken bitkisel doğal ve hızlı yağ yakıcı içecek hazırlama tarifleri. Vücutta bulunan fazla yağları yakan ve süreci hızlandırma etkisi bulunan içecekler listesi aşağıdadır.

Metabolizmanın yavaş çalışmasına bağlı olarak bazı bölgelerde yerleşen yağların parçalanması ve vücuttan atılması çok yavaş şekilde seyreder. Kilo verme işlemi yavaş ilerlediği için, belirli bir süre sonra diyete karşı istek kalmayarak, diyeti bırakma durumu söz konusu olabilir. Bu nedenle metabolizma yağ yakımı hızlandırma yöntemlerini denemek gerekiyor. Metabolizmanızı hızlandırmak için en iyi yol sıvı tüketiminden geçiyor. Özellikle hızlı ve doğal yağ yakıcı içecekler tüketerek, metabolizmanızı hızlandırabilir, bölgesel zayıflama sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu yağ yakan içecekleri spor yaparken vücutta dengeyi sağlamak için kullanabilirsiniz.

Yağ yakıcı içecekler nelerdir, zararları var mı ve hazırlama tarifleri: Aşağıda verilen yağ yakımı hızlandırma ve bitkisel yağ yakan içecek karışımlarının herhangi bir zararı yoktur. Sizler için düzenlemiş olduğumuz yağ yakıcı içecek tariflerini inceleyelim.

Etkili Yağ Yakıcı Zeytinyağı Yaprağı İçeceği

Gerekli Malzemeler:

. 3 Adet zeytin yaprağı
. 1 Tatlı kaşığı biberiye

Hazırlanışı:

Bitkileri bir araya getirerek, bir cezve kadar sıcak suyun içerisine atıyoruz. Zeytin yaprağı çayının demlenmesi için yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekliyoruz. Ardından suyunu süzdürerek servise hazır. Yağ yakıcı içecek etkisine sahip bitki çayıdır.

Hızlı Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Gerekli Malzemeler:

. 4 Su bardağı kadar su
. 2 Adet limon
. 2 Adet greyfurt
. 1 çorba kaşığı nane yaprağı
. 2 Yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Yağ yakıcı çay tarifi için, 4 Su bardağı kadar suyumuzu tencerenin içerisine koyarak, içine limon ve greyfurtu ikiye bölerek ilave ediyoruz. Bu şekilde yaklaşık olarak 10 dakika kadar kaynattıktan sonra, süzdürerek servise hazır hale getiriyoruz. İçerisine tatlandırmak için bal ve nane yaprağı ilave ederek, yemeklerden sonra 1 bardak olmak üzere günde 3 kez tüketin. Vücutta yağ yakıcı özelliği bulunan bir içecek.

Limon ve Karanfil ile Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Gerekli Malzemeler:

. 1 Adet rendelenmiş limon kabuğu
. 1 Tatlı kaşığı kadar karanfil
. 1 Tutam kurutulmuş ıhlamur yaprağı
. 1 Tutam taze ada çayı
. 1 Tutam taze tarhun otu

Hazırlanışı:

2 su bardağı kadar suyumuzu kaynatıyoruz ve tüm malzemeleri içerisine ilave ettikten sonra, yaklaşık olarak 15 dakika kadar demliyoruz. Demleme süresi sona erdiğinde, suyunu süzdürerek içime hazır hale getirebilirsiniz. Bu yağ yakan doğal içecek tarifi herhangi bir zararı bulunmuyor.

Yağ Yakıcı Yeşil Çay Tarifi

Gerekli Malzemeler:

. 1 Bardak demlenmiş yeşil çay
. 3 Adet brokoli yaprağı
. 2 Dilim kadar ananas
. 2 Adet karnıbahar çiçeği

Hazırlanışı:

Karnabahar, brokoli ve ananası blendırdan geçirerek iyice parçalıyoruz. Daha önceden demlemiş olduğunuz yeşil çayıda içerisine ilave ederek bir kez daha blendırdan geçiriyoruz. Posasını süzdükten sonra yağ yakıcı yeşil çay tarifi hazır. Hızlı Yağ yakan bitkisel yeşil çay karışımı yaklaşık olarak 68 kalori içermektedir. Ayrıca spor yaparken metabolizmanın hızlı çalışmasına yardım edebileceği gibi, antioksidan etkileri bulunmaktadır.

yag-yakici

Elma ve Tarçın ile Yağ Yakıcı İçecek Tarifleri

Gerekli Malzemeler:

. 2 Adet elma
. 1 Dal tarçın
. 1 adet greyfurt
. 1 Adet limon
. 1 Tatlı kaşığı kadar öğütülmüş karabiber

Hazırlanışı:

Bir diğer yağ yakıcı içecek tarifi nelerdir yazımıza elma ve tarçının zayıflama etkisiyle devam ediyoruz. 3 litre kadar suyumuzu tencereye koyarak, içerisine limon, greyfurt ve elmamızı 3’e bölerek ilave ediyoruz. Ardından diğer malzemeleride içerisine ilave ettikten sonra hazırlamaya devam ediyoruz. Gün içerisinde yemeklerden yarım saat önce 1’er bardak tüketmek, metabolizma üzerinde hızlı yağ yakıcı etkiler yaratmaktadır.

Vücutta bulunan fazla yağları yakan doğal ve bitkisel yakıcı içecekler tariflerini ister evde spor yaparken isterseniz gün içinde dilediğiniz zaman hazırlama mümkündür.

3 YORUM

  1. Son elma kürü kayniycakmi ve süresi nekadar

  2. Greyfurt kabukları soyulacakmı?