Aç Karnına Ne İçerse Zayıflatır?

Aç Karnına Ne İçerse Zayıflatır?

Aç karnına zayıflatan içecekler hakkında herkes bir fikir sahibidir. Bu içecekler sayesinde kalori yakmamız kolaylaşır ve kendimizi tok hissederiz. Zayıflamak için sabah kalkınca ne yapmalıyız? Zayıflamak isteyenler öncelikle iyi bir uyku almalıdır. İyi uyku alan kişi uyandığında daha enerji dolu hissedecektir. Uyanan kişi aç karna içilen sağlıklı içeceklerden birini tüketebilir. Bu içecekten sonra egzersiz yapılmalıdır. Unutmayın hiçbir zaman tek bir unsuru sağlayarak zayıflayamazsınız ve kolay zayıflama diye bir şey yoktur. Yapmanız gereken şey yemenize ve içmenize dikkat edip spor yapmaktadır. Sabahları egzersiz yaptıktan sonra protein ağırlık bir kahvaltı yapınız. Bu sizin spor sonrasında da kalori yakımınızın hızlı bir şekilde devam etmesini sağlayacaktır.

 

Sabah uyanınca zayıflamak için aç karna hangi içecekler içilebilir?

  • Limonlu su
  • Ananas suyu
  • Zencefil çayı
  • Ballı ve biberli yeşil çay
  • Mavi Oolong çayı

 

 

Limonlu Su:

 

Gün içinde limonlu su içmek herkes tarafından bilinen ve uygulanmaya çalışılan bir beslenme şeklidir. Ilık su ve limondan oluşan bu içecek kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Bununla beraber; boğaz ağrısına iyi gelir, bağışıklık sistemini güçlendirir, iltihabı önler, kabızlığa iyi gelir, diş eti rahatsızlıklarını önler ve karaciğere faydalıdır. Limonlu suyu hazırlarken suyun sıcaklığına dikkat ediniz. Çok sıcak veya soğuk olmamalıdır. Ilık su kullanım için iyidir. Fakat, mide yanması veya reflü gibi sorunları olan kişilerin fazla tüketmemesi gerekmektedir. Bu hastalıklara sahip olmayan kişiler de tüketimlerine dikkat etmelidir. Sadece sabahları tüketmek daha iyi olacaktır.

 

 

Ananas Suyu:

 

Ananas suyunun yapımında aloe vera kullanılmaktadır. Aloe vera her türlü derde deva bir bitkidir. Zayıflamak için de kullanılabilir. Yapımında ananas, misket limon, kivi, fesleğen, nane yaprağı, biberiye ve yenebilir aloe vera konsantresi kullanılmaktadır. Bu karışım sizi toksinlerden arındıracaktır.

 

 

Zencefil Çayı:

 

Aç karnına ne içilirse zayıflatır? Zencefil çayı tüketimi zayıflatabilmektedir. Zencefil çayı yapımında su, zencefil, limon ve bal kullanılmaktadır. Kaynayan suya zencefil ekleyip demletiniz. Demleyen zencefil çayını yarım limonun suyu ile bal ekleyebilirsiniz. Zencefil çayı sindirimi kolaylaştırır ve tokluk hissi sağlar. Fakat, hamileler ile diyabet veya yüksek tansiyon ilacı kullananlar zencefil çayı tüketmemelidir. Bu çayı 15 gün tükettikten sonra etkisini görebilirsiniz.

 

 

Ballı ve Biberli Yeşil Çay:

 

Ballı ve acı biberli yeşil çay ile yağ yakarsınız, soğuk algınlarından korunursunuz, metabolizmanız hızlanır ve kan sulandırıcıdır. Mide rahatsızlığı olanlar bu çayı tüketmemelidir. 3 hafta tüketimden sonra etkisi görülmektedir.

 

Ballı ve acı biberli yeşil çay nasıl hazırlanır? Bu çayın yapımında pul biber, zencefil, limon, bal ve su kullanılmaktadır. 2 çay kaşığı zencefil ile acı pul biberi sıcak su içerisine koyun ve 1 dakika kaynatın. Sonra yaklaşık 5 dakika demlenmesi için bırakın. Çaya bal ilave ettikten sonra tüketebilirsiniz.

 

 

Mavi Oolong Çayı:

 

Oolong çayı renginden dolayı mavi çay olarak da anılmaktadır. Özellikle Uzakdoğu’da çok tüketilen Oolong çayı antioksidandır, metabolizmayı hızlandırır, karaciğerin yağlanmasını önler ve bazı kanser türlerine karşı önleyici bir etkiye sahiptir. Oolong çayı hazırlanırken seramik veya cam demlik kullanınız. Bir fincan su için bir çay kaşığı Oolong çayı otu konabilir. Suyu kaynatınız. Oolong çayı demlemek için su çok sıcak olmalıdır. Çay otunu ekledikten sonra 3 dakika bekletiniz. Günde iki defa tüketilebilir. Şekersiz tüketiniz. Şeker yerine bal kullanabilirsiniz.

 

Oolong çayını yüksek tansiyon hastaları ile hamileler kullanmamalıdır. İdrar sökücü özelliği sayesinde yoğun su kaybına neden olabilmektedir. Bununla beraber uykusuzluk yaşamanızı sağlayabilir.

Etiketler

Emirhan Cavak