Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Supplementler Kullanılır Mı ?

Zayıflamak İçin Yağ Yakıcı Supplementler Kullanılır Mı ?

Kilo verme konusunda başarılı olan insanların her zaman büyük bir azmin sonucunu aldıkları bilinse de; insanların her zaman etken maddeler ve farklı ürünlere olan yönelmeleri de gözden kaçmamaktadır. Bunun esas sebebi, daha kısa zamanda ve daha az çaba sarf ederek, en fazla kilo verme istediği olmasıyla birlikte gelen aşırı üşengeçlik, hayatın yoğun temposu ve kısa bir süre yapılan spor sonucunda olumlu sonuç alamamak diyebiliriz. Birçok insanın düşündüğü ve her zaman faydalı mı, zararlı mı olduğu konusunda tereddütte kaldığı zayıflamak için yağ yakıcı supplementler kullanılır mı, kullanılmaz mı sorusuna detaylı bir açıklama getirerek, ihtiyacınız olan doğru yolu izlemenize de yardımcı olmayı planlamaktayız. Her zaman daha doğru yöntemler kullanılarak, yavaş ancak; kalıcı bir kilo verme tercih etmeniz gerekse de, bazı zamanlarda alabileceğiniz ek maddeler ve etken maddelerin de avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Bu maddelerin başında gelen supplementler, piyasada sıklıkla satılan ve ulaşılması oldukça kolay olan ürünlerdir. Ancak gerçek bir inceleme yaptığımız zaman, aslında her supplementin, her vücuda veya her zaman kullanım sonucunda olumlu sonuçlar doğurmayacağını da anlayabilirsiniz. Yan etkileri, vücuda sundukları diğer etkiler ve yağ yakma konusundaki sundukları başarı veya başarısızlıkla birlikte, sizlerde tercihlerinizi en doğru şekilde yapabilirsiniz. Dilerseniz yağ yakıcı supplementleri detaylı olarak inceleyerek, ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşalım.

L-Karnitin

Piyasada en fazla tüketildiği söylenen ve bilinen, aynı zamanda; kilo vermek isteyen herkesin en azından adını bir kere duyduğu supplement olan L-Karnitin, insan hücrelerinde doğal olarak bulunan bir maddedir. Temel işlevi hücrelerin içerisinde bulunan yağları, enerji merkezi olarak bilinen mitokondri organeline taşıması olan L-Karnitin, yağ yakma konusunda da kullanılmaktadır. Ancak ihtiyacınız olan miktarın vücutta bulunduğunu varsayarsak; L-Karnitin kullananların yoğun bir şekilde spor yapması gerekmektedir. Yapılacak olan sporla birlikte ihtiyaç duyulan daha fazla yağ yakma şansını elde edebileceğiniz gibi; normal şartlarda alabileceğiniz bu maddenin hiçbir etkisini görmezsiniz. Aşırı egzersiz, yoğun spor ve yüksek tempo sonucunda olumlu etki almanız mümkündür.

CLA

Yine piyasada farklı çeşitleri bulunan ve kullanılan CLA supplementinin temel olarak iki farklı kimyasal ürünü bulunmaktadır. Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz; “CLA” Bu ürünlerden birisi yağ yakma etkisini az miktarda arttırırken, insülin direncini de arttırmaktadır. İkinci grup CLA ise; yağ yakma oranını çok az miktarda arttırmaktadır. Yani sonuç olarak; insülin direncinin artmasıyla birlikte vücudunuzun zarar görmesi mümkün olacaktır. Bununla birlikte, kişiden kişiye göre farklı etkiler gösterdiği de bilimsel olarak kanıtlanmış olan CLA kullanımı tamamen sizin tercihinizde olacaktır. %100 olumlu sonuç veya mucizevi bir gelişim beklemediğiniz, oluşturacağı zararları da göze aldığınız sürece problem yaşamazsınız.

 

Kafein

Supplementler arasında en büyük etkiyi sunan ve zayıflama konusunda olumlu sonuç alacağınız en iyi madde olan kafein, yağ yakımın için etken madde olarak kullanılabilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken belki de en önemli konu, kafeinin yan etkisidir. Yüksek miktarda kafein almak, vücudunuzun düzenini, metabolizmanızı ve uyku düzeninizi bozan etkiye sahip olacaktır. Bu etkileri göze aldığınız zaman, günün her saatinde kullanımı uygun olmayan bir supplementtir. Yine de, yağ yakımı konusunda en iyi etkiye ulaşabilirsiniz.

Yeşil Çay Ekstraktı

Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz supplementlerden olan Yeşil Çay Ekstraktı, bazı araştırmalara göre yağ yakım hızını %17, metabolizmayı ise; %4 oranında arttırıyor. Ancak farklı bir araştırmaya göre, hiçbir etkisi yok. Burada dikkat etmeniz gereken asıl nokta, yapacağınız egzersizlerle direkt olarak alakalıdır. Yani her insan vücudunda farklı bir sonuç belirtebileceği için, yağ yakma konusunda da etkisi var diyebiliriz ancak; ne kadar fayda sağlayacağını sizler kullanımınızla anlayabilirsiniz.

Etiketler

Emirhan Cavak