Eylül Hanımın Zayıflama Hikayesi 105 Kilo’dan 55 Kiloya

Eylül Hanımın Zayıflama Hikayesi 105 Kilo’dan 55 Kiloya

Zayıflama Hikayeleri kategorimizin yeni yazısında sitemiz kullanıcılarından ELİF Hanımın bize ilettiği zayıflama hikayesini sizlerle paylaşacağız. Yaklaşık 1 sene içerisinde 105 Kilodan 55 Kiloya kadar zayıflamayı başaran elif hanım yaşadıklarını sizler için anlattı.


Herkese merhaba!

Zayıflamak isterken önceliğimiz beynimizle bitirmek olacak. Kararlı ve azimli. Bundan sonrası artık çok basit. 105kiloydum şimdi ise 55kiloyum boyum ise 1.68

İnanın ben verdiysem dünyadaki bütün kilolular verir. 25 yaşındayım kendimi bildim bileli hep şişmandım. Herkes alay etti: yok teyze,yok ebe, evde kaldın, seni kimse beğenmez kıyafetlerimin olmaması falan beni hiç rahatsız etmedi ve inanın hiçbirine aldırış etmedim. Ama içimi kemiren tek birşey vardı “SAĞLIĞIM” bana birşey olursa ne yapacaktım? Beni rahatsız eden tek buydu.

zayıflama hikayesi

Birgün kendi kendime karar verdim ve başladım. Bu süreç içerisinde diyete başladığım tarih ve her pazartesi tartılıp kilomu not ederdim. Her hafta 1kg verdim. Bu beni çok mutlu ediyordu. Hayatımdan abur cubur dediğimiz aklınıza gelen her türlü ürünü yemedim de içmedim de.

Özellikle gazlı olan her türlü içeceği. Beyaz ekmeği çıkarttım kepek ekmeği yedim. Sakın ola ki hareketi eksik etmeyin bunun çok çok faydasını gördüm. Hergün aksatmadan 30 dk yürüdüm.

Günde 2.5 lt su tükettim. Yemek öğünlerime dikkatlice uymaya çalıştım. Sabah – öğle – akşam yemekleri klasik olan diyetisyen yemekleriydi. Ben sabahları sadece 1 dilim ekmek yedim öğle ve akşam vakitleri ekmek yemedim. Tuzu yemeklere ekstradan kesinlikle koymayın.

Ara öğünlerde bir tane mevsimsel meyve yedim. Ve 1 yıl içinde 55 kg ‘ya düştüm. Hiç inanmayın haftada 10kg verdiren diyetler diye Allah korusun sağlığınızdan olursunuz. Sağlıklı şekilde zayıflayın, hemen kilolar gitmez. Hızlı verince hızlı alırız ve bunu da çok kez yaşamışızdır. İnanın ve her zaman sağlığınızı düşünerek hareket edin.

Zayıflama Hikayesinin Detayları

* İlk önce diyetisyene gittim ve bana böyle bir liste verdi.*

– Sabahları aç karnına 1 bardak ılık su ile başladım. Kahvaltılarım en geç 9′ da bitti.

Kahvaltıda : 1haşlanmış yumurta, 5adet zeytin, çok az miktarda peynir, 1 dilim kepekli ekmek, şekersiz bir bardak çay, eğer isterseniz çook az domates veya salatalık.(normalde 3 ince dilim kepekli ekmek ama ben 1dilim tercih ettim) (*** kepek ekmek kalori ***)

Ara öğün dediğimiz ise bana göre açlık hissi hissettiğimiz an; bir bardak süt veya küçük kâsede yoğurt(bunlardan birisi, her ikisi de değil) isteğe göre de yanında yeşil elma veya mevsimsel meyve.

Öğle yemeği : saat 13:00 gibi. Yumurta büyüklüğünde köfte, balık, et (bunlardan bir tanesi hepsi değil), yağsız bir kâse salata, bir kâse yoğurt, sebze yemeği ama 3 yemek kaşığı susuz,tercihe göre 1 dilim kepek ekmeği, eğer isterseniz yanında 1 yemek kaşığı pirinç veya bulgur pilavı ama ben tercih etmedim, bir yıl içinde ne makarna ne de pilav türü yemedim.

Eğer pilav ya da makarna yerseniz ekmek o öğünde yenmiyor. (eğer pilav yemiyorsanız 3 ince kepekli ekmek ama ben ekmek hiç yemedim)

Ara öğün üstte de belirttiğim gibi aynı

Akşam yemeği en geç 18:00′ da yenmiş olacak. Öğle yemeğinden tek farkı bir kepçe çorba gerisi aynı.(yine 2 tane ince kepekli ekmek ama ben ekmek yemedim)

– Gece yatmadan önce saat 22:00′ da bir kase yoğurt.
– Uyku düzeni de çok önemli. Ne çok, ne az uyku. Sabahları 8′ de uyandım, akşamları ise 11’de uyudum.
– Gündüzleri 30 dk yürüyüş yaptım. Evde olunca da malum hareketlilik bitmiyor.
– 2.5 litre suyu’da gün içine yayarak içtim. Bir anda içmedim.
– Ayda bir kez kendime ödül olarak çok az miktarda bitter çikolata yedim. (*** bitter çikolata kalori *** )
– Cips, tatlı ürünler, gazlı içecekler, meyve suları tamamen hayatımdan çıkardım.
– Misafir geldiğinde dahi diyet listeme uydum.

Elif Hanıma katkılarından dolayı teşekkürler ederiz, tüm detaylı anlatımını kesmeden ve düzenlemeden olduğu gibi aktardık sizlere. Zayıflama Hikayenizi sizde yayınlamak isterseniz bizlere zayiflamanet@hotmail.com mail veya direk yorum olarak ta paylaşabilirsiniz.

Bunlarda İlginizi Çekebilir