Zayıflatan Şifalı Bitkiler ve Çaylar

Zayıflatan Şifalı Bitkiler ve Çaylar

Zayıflatan şifalı bitkiler ile zayıflama, diyetle beraber tüketilmesi gereken yardımcı bitkisel ürünlerdir. Sizler için inceleme altına almış olduğumuz hızlı zayıflatan şifalı bitki çay karışımları ile diyeti destekleyerek kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Zayıflatan Şifalı Bitkiler ve Çaylar

Bu uyarıcı şifalı bitkiler düzenli olarak yemeklerden sonra veya yemeklerin içerisinde tüketilerek etkilerini göstermektedirler. Zayıflatan şifalı bitkiler faydaları incelendiğinde şişkinliği gidererek hazma yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca idrar sökücü etkileriyle ve toksinleri vücuttan atıcı etkileriyle bilinmektedirler.

Hızlı Zayıflamaya Yardımcı Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Biberiye bitkisi: Biberiye bitkisinin doğal yağı tüketildiğinde kilo verdirici etkileri daha fazla görülmektedir. Ayrıca biberiye yağını tüketerek hareketsiz bölgelerde oluşan yağların parçalanması mümkün hale gelir. Son olarak metabolizmayı hızlandırıcı ve sindirim sistemini çalıştırıcı etkileri bulunmaktadır.

Maydanoz: Maydanoz suyu ile zayıflamak diyet yapanların çok yakından tanıdığı bir kilo verme kürü. Maydanoz suyunun düzenli olarak tüketilmesi şişkinliği azaltır ve hazımsızlığa iyi gelmektedir. Bunun dışında zayıflatıcı etkilerinin yanı sıra idrar sökücü ve sindirim sistemini düzenleyici etkileri de görülmektedir.

Mate yaprağı: Mate yaprağı bitkisi zayıflatıcı bitkiler içerisinde en etkili olanlardan bir tanesidir. Vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur ve iştah kesici etkileriyle tok tutucu özellikleri bulunur. Mate yaprağının bu özellikleri sayesinde daha az yemek tüketmenize ve tok kalmanıza yardımcı olur.

Bitkisel yeşil çay: Antioksidan etkileri bulunmaktadır ve toksinleri vücuttan atar. Bağırsakların çalışmasını hızlandırır ve bu nedenle diyet nedeniyle bağırsak tembelliği oluşmasını engeller.

Funda yaprağı: Funda yaprağı zayıflatıcı bitki olarak bilinir. İdrar sökücü etkileriyle ödemin vücuttan atılmasını sağlar.

Kekik ve yağı: Kekik yemeklerinize hem çok yakışacak hem de sindirim sistemini hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olacaktır. Özellikle hazımsızlığı giderici ve metabolizmayı hızlandırıcı etkileriyle bilinir.

Ardıç tohumu: Zayıflama üzerinde hızlandırıcı etkileri olan bir bitkidir ve düzenli tüketiminde uyguladığınız diyetin ritmini iki katına kadar çıkarabilmektedir.

Tere otu: Hızlı zayıflatan şifalı bitkiler arasında yer alan tere otu, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak metabolizmayı hızlandırır ve hazımsızlığa iyi gelir.

Sinameki: Sinameki özellikle nane ile birleştiğinde zayıflatıcı etkileri iki katına çıkan bir bitkidir.

Rezene bitki çayı: Rezene çayı yemeklerden sonra siyah çay yerine düzenli olarak tüketildiğinde hazımsızlığı gidererek zayıflatıcı faydaları göstermektedir.

Safran Çayı: Safran bitki çayı da aynı şekilde yemeklerden sonra tüketildiğinde hareketsiz bölgelerinizde oluşan yağlanmaların parçalanmasına yardımcı olur.

Zencefil: Çay olarak veya yemeklerin içerisinde kullanıldığında besinlerin sindirimini kolaylaştırır ve kilo vermeyi hızlandırmaktadır.

Isırgan otu bitkisel çay: Zayıflatıcı etkisi olan bitkiler arasında yer alan ısırgan otu çok etkili bir bitkidir. Şişkinliği alarak vücuttan ödemin atılmasına yardımcı olur.

Civanperçemi: Bu bitki iştahı kapatır ve tokluk hissi verir. Besin tüketme isteğini azaltacağı için kilo vermeye yardımcı bitkiler arasında yer alır.

Etiketler

5 YORUM

  1. Bu bitkilerin zararları – yan etkileri varmı, beraberce çay yapılarak kullanılabilirler mi bilmemiz gerekenler

  2. Miracle Form Tea diye bir çay var. 45 günlük kullanıyorsun. Güya kilo verdiriyor dediler. Bana kilo aldırdı. Zaten iade kabul etmeyen hiçbir firmadan, bir şey almamak gerekir. Kendine güvenen firmalarda, hep iade söz konusudur

  3. arkadaşlar ben 29 yaşındayım yaklaşık 13 yasımdan beri kilo alıp veriyorum boyum 1.78 şuanki kilom 128 oldu ama bn asırı hareketli bi insanım yani hantal degilim kilo verme konusuna gelince istedigim gibi kilo veriyorum yani nefsime hakim olan biriyim bişey yenmiycekse benım için yenmiycktir size tavsiyem kesinlikle zayıflama adı altında satılan hiç bir ürünü almayın kullanmayın herşeyi kndiniz dogal hazırlayın burda yazılan bitki caylarını aktarlardn alın ve demleyın hazır almayın kiloyuda kafanıza taktıgınız sürece kilo veremezsiniz ayrıca diyete başladıgınız gün spora başlamayın kesinlikle sporla dıyete aynı andda başlamak ters etki yapar neden mi? şöyle düşünün kilolu bi insanın midesi oldukca geniştir kendimdn biliyorum eger midenizi küçültmedn spor yaparsanız bu size aşırı açlık hissi verir ve yiyecek aramaya baslarsınız istediginiz kadar ben yemem deyin yine yersiniz ama diyete başlayıp belirli bi süre diyet yaptıktan sonra örnk (3 hafta 1 ay) itibaren mideniz küçüldügünde spora başlarsanız bu kez yaptıgını spor sizi açıktırmaz tam tersi şişlik yaratır ve yemek için meillenmazsinz bunu deneyin ben doktor degilim veya bi diyetisyende degilim 16 yıldır edindigim bilgimden deneyımlerımden yazıyorum ben diyetisyene gittim ama sadece pskolojik olarak yani ölçümler için falan gidiyordum diyetisyenimede bunu belirttim dedim siz bana kilo verdiremezsıniz bunu denedik diiyetisyenimn verdigi dıyetle ve sporu eksıksız bir ay yerine getrdim ama verdiim kılo sadece yagdan 3 kg oldu ve halden düşüyorum yorgun oluyodum ama aynı şekılde benım uyguladıgım kndi bildıklerımle saglıklı bi şekılde yağdan 7 kg verdim ne yorgunluk tam tersı cok dinç olarak ve diyetisyenım bnden edindigi bilgiler dogrultusunda suanki danışanlarına daha fazla yardımcı oluyor ve en az verdirdigi kilo 2 katına cıktı sızde dedigim gibi herşeyın dogal olmasına dıkkat edin yazımı okuduysanız tşk ederim

  4. Şaban petek

    Eşimin kilosu çok fazla 20 kilosu fazla vermek istiyor öözüm bulamadık ne önerirsiniz