Zayıflamaya Yardımcı Bitki ve Kürler

Zayıflamaya Yardımcı Bitki ve Kürler

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler ve Kürler

Zayıflamaya yardımcı besinler arasında en çok dikkati çeken zayıflatıcı bitkiler olarak bilinmektedir ancak son yıllarda bitki çaylarından daha çok gündemde olan zayıflamaya yardımcı bitki kürleri daha etkili ve kesin sonuçlar yaratmakta. Aynı şekilde zayıflamaya yardımcı bitkiler kullanılarak hazırlanan kürler, sıcak yerine soğuk olarak da tüketilebiliyor. Zayıflamaya yardımcı kürler inceleyerek yazımıza devam edelim. Zayıflamaya Yardımcı Bitki ve Kürler

Hangi Bitkiler Zayıflatıyor?

Zayıflamaya yardımcı Mate yaprağı: Mate çayının en büyük etkilerinden biri obeziteye karşı zayıflatıcı etkilerinin bulunmasıdır. Mate bitki çayı düzenli tüketildiğinde vücuttaki su atılımını kolaylaştırıyor ve yağ emilmesini, parçalanmasını daha kolay hale getirebiliyor.

Funda yaprağı bitkisi: Funda yaprağı bitkisi çay olarak tüketildiğinde çok iyi bir idrar sökücü olarak biliniyor, ayrıca böbreklerin normalden daha iyi şekilde çalışmasını sağlıyor.

Kekik: Kekiğin en güzel özelliklerinden biri vücutta bulunan fazla suyu atması ve ödemleri vücuttan uzaklaştırması. Bunun yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı etkileri de bulunduğu gibi zayıflamaya yardımcı bitkiler arasındadır.

Yeşil çay bitkisi: Yeşil çay zayıflama etkilerinin yanı sıra vücuttaki toksinlerin kolaylıkla atılmasını sağlayan bir çay ve sindirimi kolaylaştırarak metabolizmayı hızlandırıyor.

Zayıflatıcı Bitkiler İle Zayıflama Kürü Tarifi

Yukarıda saymış olduğumuz malzemelerimizi kullanarak çok hızlı şekilde zayıflamaya yardımcı kür tarifleri hazırlamak çok kolay ve içimi çok keyifli.

Zayıflamaya yardımcı kürler: 1 Litre kadar önceden kaynatmış olduğumuz suyumuzun içerisine 1 çay kaşığı yeşil çay, 1 çay kaşığı biberiye, 1 çay kaşığı kekik yaprağı, 1 çay kaşığı mate ve 1 aynı oranda funda bitkisi eklenir. Ocağın altı yeniden açılarak yaklaşık olarak 8 ile 10 dakika daha demlenmesi sağlanır ve süzüp kür servise hazır hale getirilir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz zayıflama kürü tarifi ile 1 ay içerisinde yaklaşık olarak 3-5 kilo verebilmek mümkün.

Zayıflamaya Yardımcı Bitki Mate Çayı Tarifi

Mate çayı demlerken en önemli püf noktası mate yapraklarını kaynar suya değil su kaynadıktan sonra ocaktan alınarak yaklaşık olarak 2 dakika dinlendikten sonra yaprakları ilave etmektir.

Dinlenmiş suya yapraklar atıldıktan yaklaşık 3 dakika sonra çayımız demlenmiş olacaktır.

Kilo vermeye yardımcı mate çayı tadı acı gelecek olursa, içerisine tadını yumuşatmak için süt ekleyebilirsiniz.

Kilo Vermeye Yardımcı Kür Bitkileri Arasında Kekik Çayı Tarifi

Kekik çayı metabolizmanın neredeyse iki katı daha hızlı çalışmasına yardımcı bir kür. 2 fincan kekik çayı hazırlamak için yaklaşık olarak 2 çay kaşığı kadar kekik bitkisi kullanmak yeterli olacaktır.

Kekik çayı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kekiği suyun içerisinde çok fazla haşlamamak olacaktır. Kekik suda çok fazla haşlanacak olursa içerisinde yer alan değerli bileşenler ve Esansiyel yağlar azalarak özelliği kaybolmaktadır.

Bu nedenle kekiği kaynar suya attıktan sonra yaklaşık olarak 4 dakika kadar kaynatmak çayın demlenmesi için ideal süredir.

Zayıflamaya Yardımcı Kür Funda Yaprağı Çayı

Her fincan için yaklaşık olarak 1 çay kaşığı funda yaprağı bitkisi kullanmak yeterli olacaktır. Damak tadınıza göre bitki miktarını azaltabilir veya çoğaltabilirsiniz. Bunu funda yaprağı çayını tüketerek zamanla belirlemeniz mümkün.

Kişi sayısına göre suyumuzu kaynatıyoruz ve içerisine her bir kişi için 1 çay kaşığı olacak şekilde funda bitkisi ilave ediyoruz. Bu şekilde 3 dakika kaynattıktan sonra ocağı kapatıyoruz ve 10 dakika demlenmesini bekledikten sonra kilo verme kürü tamamdır.

Zayıflamak İçin Bitki Kürü Yeşil Çay Tarifi

1 Fincan yeşil çay hazırlayabilmek için 1 çay kaşığı kadar kurutulmuş yeşil çay yaprağını ilave ediyoruz ve yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra zayıflama yardımcı kür hazır hale geliyor. Ancak çayın taze yapraklarını kullanarak demleyecek iseniz, demliğin dibini kaplayacak şekilde yeşil çay yaprağı dizmeli ve üzerine kaynar su ilave etmelisiniz. Yaklaşık olarak 5 veya 7 dakika içerisinde çayınız hazır olacaktır.

Zayıflatan yeşil çay demlemek için demleme süresini ne kadar uzatırsanız çayınız o kadar acı olacaktır.

Etiketler