Mate Çayı Zayıflatırmı, Yorumlar, Aç mı Tok mu İçilir ?

Mate Çayı Zayıflatırmı, Yorumlar, Aç mı Tok mu İçilir ?

Mate Çayı zayıflatırmı yorumlar, Mate Çayı Zararları varmı, açmı tok mu içilir ? Mate Çayı nerede satılır ve ne işe yarar ? Mate Çayı Fiyatı ne kadar ve hangi markaların var ? işte bu sorunların hepsinin cevabını ayrınltı bir şekilde sizlere açıklayacağız. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Mate Çayı

Menşei Paraguay ve Uruguay olan mate bitkisi yıl boyunca yeşil kalan bir ağaçtır. Bu ağacın yaprakları ile mate çayı yapılmaktadır. Mate çayının tüketimi oldukça rahattır. Lezzetli bir aroması olan bu çay, oldukça faydaları ile tanınmaktadır. Kilo verilmesini sağlayan özelliği de diyetlerde ara öğünlere eklenmesine neden olmuştur. Vücutta mevcut olan ödemin atılmasını sağlamaktadır.

mate çayı

Aynı zamanda yorgunluğa iyi gelmesinden kaynaklı, gece yatmadan önce içilmesi de önerilmektedir. Mate çayının içeriğinde vücut direncini kuvvetlendiren bileşenler de bulunduğundan dolayı, kış çayı olarak isimlendirilen çayların içerisine sıklıkla mate yaprağı atılmaktadır. Ağrı kesici özelliğinden dolayı da özellikle yaşlanan kişilere, geçmeyen ağrıların kaynağını azaltmak adına tedavi amaçlı olarak mate çayı önerilmektedir.


Mate Çayı Kalori

Zayıflamak için içtiğiniz veya içmeyi düşündüğünüz mate çayının kalorisi;

1 su bardağı mate çayı yaklaşık 129 kalori

1 yemek kaşığı mate çayı yaklaşık 40 kalori

 

Mate Çayı Nerede Satılır

Mate Çayı ve benzer zayıflama çayı ürünleri eskiden aktarlarda satılırken artık günümüzde internetten alınıyor herşey gibi 🙂 Çevrenizde aktar varsa önerimiz güvendiğiniz bir aktardan almanız. Eğer internetten alacaksanızda güvenilir sitelerden hatta geri iade seçeneği olan sitelerden alım yapmanızı öneririz.


Mate Çayı Satan Markalar

– Doğadan Mate Çayı
– Aktar Diyarı Mate Çayı
– Yerba Mate Çayı
– Valide Sultan Mate Çayı
– Pars Mate Çayı
– Green Life Mate Çayı
– Cemilefendi Mate Çayı


Mate Çayı Zayıflatırmı

Mate çayının zayıflama üzerindeki etkileri oldukça duyulmaktadır. Bunun sebebi de kullanan kişilerin kendilerinde gördükleri etkileri etrafındakiler ile paylaşmalarından kaynaklanmaktadır. Mate yaprağı demleme usulü ile hazırlanmaktadır. Bu şekilde sabahları kahvaltı esnasında tüketilmesi günün ilk saatlerinde yağ yakımının hızlı olmasından dolayı destek vazifesi görmektedir. Ancak akşam yatmadan önce de tüketmeniz de gece boyunca yağ hücrelerinin hareketlenmesine neden olacaktır.

Mate çayı sadece yağ yakımı değil ödemin atılmasına doğrudan yardımcı olmaktadır. Gerek idrar ile gerekse terleme şeklinde toksinlerin ve ödemin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bağırsaktan geçişi sırasında da lifli yapısından kaynaklı olarak, bağırsak florasını korur ve hazımsızlık ile mücadele eder.


Diğer bir zayıflama çayı olan Gece Kızı Çayı Hakkında Bilgi Almak İçin Linke Tıklayınız : Gece Kızı Çayı


Mate Çayı Zayıflatırmı Yorumlar

  • Mate çayını ilk hafta kullanımından itibaren etki görülmesi mümkündür. Bağırsağın çalışmasını düzenleyerek atılımı kolaylaştırmaktadır. Ancak tek başına mate çayı içerek zayıflamak mümkün değildir. Beslenmeye de dikkat etmek gerekmektedir.

  • Mate çayının zayıflama özelliğinin yanı sıra kalp kapakçığında kaçak problemi yaşadığımdan dolayı bacaklarımda mevcut olan şişlikler ve ödemden dolayı içiyorum. Bu şekilde şişliklerim iniyor.

  • Mate çayının ara öğünlerde tüketilmesi özellikle de içerisine atılan kabuk tarçın ile birlikte içilmesi şeker ihtiyacını giderirken aynı zamanda tok tutmaya yardımcı oluyor. Yemeğe daha çok varsa siz de mate çayı içerek bekleme süresi boyunca problem yaşamayabilirsiniz.

  • Mate çayının zayıflama özelliğini duyduğumda yediklerime de dikkat ederek kullandım. Bu şekilde kilo vermem daha hızlı ve kolay oldu. Mate çayını ek gıda olarak kullandım. Bu şekilde daha sağlıklı ve daha hızlı kilo verdim.