Hızlı Yağ Yakıcı Çay Tarifleri Bitkisel

Hızlı Yağ Yakıcı Çay Tarifleri Bitkisel

Yağ Yakıcı Çay Nasıl Demlenir, Yağları Yakan Çaylar Tarifleri

Yağ yakıcı çay tarifleri vücut üzerinde çok olumlu etkileri olan ve sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayan çaylardır. Özellikle yemeklerden önce tüketilen yağ yakıcı çaylar, metabolizma hızlandırır ve tüketilen besinlerin yağa dönüşmeden parçalanarak vücuttan atılmasına yardımcı olacaktır. Diyet yaparken çekinmeden içebilirsiniz, bildiğiniz gibi bu bitkisel zayıflama çay tariflerinin kalorisi çok düşüktür. Hızlı Yağ Yakıcı Çay Tarifleri Bitkisel

Düzenli olarak yağ yakan çay tüketerek vücudunuzdaki toksinlerden kurtularak, doğal yollarla antioksidan etki yaratabilirsiniz. Sizler için zayıflatıcı yağ yakıcı çay ve tariflerini düzenledik. Bu sayede düzenli şekilde kilo vermek ve vücudun hareketsiz bölgelerine yerleşen yağlardan kurtulmak mümkün olacak.

Yağ Yakıcı Yeşil Çaylı Mate Çayı Tarifi: Yağları yakan özellikte olan bu çayın metabolizma hızlandıran faydaları vardır. Kolaylıklı mate çayını aktardan alıp demleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Malzemeler:

4 Çay kaşığı kurutulmuş mate yaprağı.

3 Çay kaşığı kurutulmuş yeşil çay.

1 Çay Kaşığı ısırgan otu.

2 Çay kaşığı kekik.

Hazırlanışı ve nasıl demlenir: Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri birbirleri ile harmanlayın ve siyah çay demler gibi demleyin. Etkili hızlı yağ yakıcı çay tarifleri arasında iddialı bir formüldür. Yemeklerden önce veya sonra tüketebilirsiniz.

Ebru Şallı Yağ Yakıcı Çay: Az soğutulmuş 1 bardak suyun üzerine çeyrek sıkma limon, bir y. kaşık kadar sirke (Elma sirkesi olanı tercih edebilirsiniz) ve tatlı kaşığı kadar doğal bal.

1 yemek kaşığı elma sirkesi, az limon suyu ve isteğe göre 1 çay kaşığı balı bir su bardağı soğuk suyun içerisine koyun. Yemeklerden önce için. Ödem söktürücü çay tarifleri içerisinde önemli bir yer alır.

Karışık Yağ Yakan Çay Tarifi: Genellikle evde bulunan malzemlerle yapılan bu yağ yakan çayı demlemek için aşağıdaki bir kaç öneri işimizi görecektir.

Malzemeler: (Bu tarifimizde poşet çaylardan da faydalanacağız.)

2 poşet ıhlamur, 1 poşet rezene çayı, 1 poşet yeşil çay ve 1 adet form çayı.

1 adet ufak parçalara dilimlenmiş elma.

Limon.

Çubuk tarçın.

Nasıl yapılır: 1 Büyük su bardağı kadar kaynar suyun içerisine yukarıdaki malzemelerimizi ilave ediyoruz. 1 dilim limon ve 1 çubuk tarçını da ekledikten sonra yaklaşık olarak 6 – 7 dakika kadar demliyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı öğle ve akşam yemeklerinden sonra düzenli şekilde tüketmeliyiz. Yağ yakıcı ve ödem söktürücü çay tarifi olarak bilinmektedir.

Zencefilli Çay Nasıl Yapılır: Zencefilin bir diğer faydaları arasında yağları yakan özelliği bulunmasıdır. Aşağıdan tarifi hakkında bilgi edinelim.

Malzemeler: (Zencefilli yağ yakıcı çay soğuk tüketildiğinde çok etkilidir.)

*  Zencefil.

* Sarımsak.

* Taze limon suyu ve bal.


yesil-cayin-faydalari-1447342568

Hazırlanışı: Damak zevkinize göre ekleyeceğiniz bir miktar zencefil, 2 diş kadar havanda dövülmüş sarımsak ve yaklaşık olaak 1 çay kaşığı civarında balımızı 1 büyük su bardağı kadar kaynar suyumuzun içerisinde karıştırıyoruz. Karışımı çok iyi karıştırmalı ve malzemelerin birbiri ile etkileşime geçmesini sağlamalısınız. Son olarak karışımımızı buzdolabına atıyoruz ve soğutarak tüketiyoruz. Yağ parçalayıcı çay tarifi olarak bilinen bu tarifimizi yemeklerden sonra günde 2 kez tüketmek maksimum fayda sağlayacaktır. Göbek yağı eritme içinde kullanılır.