Hibiskus Çayı Nasıl Hazırlanır, Zayıflatırmı, Kullananlar

Hibiskus Çayı Nasıl Hazırlanır, Zayıflatırmı, Kullananlar

Hibiskus çayı, özellikle son yıllarda pek çok kişinin zayıflamak ve daha sağlıklı olmak için tercih ettiği çaylar arasında yer almaktadır. Halk arasında ekşi çay olarak da bilinen Hibiskus bitkisi, aktarlar ve eczaneler gibi yerlerde bulunabilmektedir. Pek çok yararı bulunduğu bilinen bu çay kaynatıldığında parlak ve kırmızı bir renge sahiptir. Özellikle kış aylarında bolca tüketildiği bilinmektedir. Zayıflama çayı olarak satılan çaylar arasında popülerliği devam etmektedir.


Hibisküs Çayı Kaç Kalori

100 Gram’ı ortalama 37 kaloridir.


Hibiskus Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Hibiskus çayı, siyah çay gibi, bir demlikte haşlanarak pişirilmektedir. Bir demliğe, 2 kaşık hibiskus bitkisi, 2 çay kaşığı tarçın ve bolca limon ekleyerek çayı pişirebilirsiniz. Kısık ateşte 20 dakika pişirdiğiniz çayı, sıcak olarak içebilirsiniz.

Çay, kış aylarında bolca tüketildiğinde kişiye oldukça büyük bir yarar sağlamaktadır. Kış çayı olarak tüketildiğinde grip ve nezle gibi, hastalıkları önleyen ve kişinin yorgunluğunu geçiren bu çay, her yaş grubu tarafından kullanılabilmektedir. Ancak gebe kadınların çayı tüketmeden önce doktora danışmalarında fayda bulunmaktadır.

Moringa Çayı Kullananların Yorumları 

Hibiskus Çayı Faydaları

Kolesterol seviyesini dengelediği kanıtlanan bu çay, aynı zamanda yüksek kan basıncını dengeleyerek tansiyonunuzun sabit kalmasına imkan sağlamaktadır. Alkol ve sigaradan kaynaklı mikropları ve hastalıkları temizleyerek en aza indiren çay, akciğerlerinizde yer alan broşları temizlemesi ile de bilinmektedir.

hibiskus çayı

Kişiyi dinçleştiren ve yorgunluğunu gideren bu çay, günde 2 bardak tüketildiğinde kişinin günlük C vitamininin karşılandığı da bilinmektedir. Sindirim ve boşaltım sistemi hastalıklara iyi gelen çay, peklik sorunu yaşıyorsanız, bunu da kolayca çözebilmenize imkan sağlamaktadır. Uzakdoğu ’da eski çağlardan beri tüketilen bu çayın pek çok olumlu etkisinin bulunduğu bilinmektedir.

Hibiskus Çayı Zayıflatır Mı?

Hibiskus çayı zayıflatır mı sorusu pek çok kişi tarafından sorulmaktadır. Hibiskus çayı düzenli olarak tüketildiğinde ödem attırıcı etkisi bulunduğundan dolayı kişinin hızlı bir şekilde kilo vermesine imkan sağlamaktadır. Birçok ünlünün bu çay ile kilo verdiği bilinmektedir. Yardımcı etkisi bulunan çay, spor ile beraber tüketildiğinde hızlı şekilde kilo vermeye ve ödemden kurtulmanıza yardımcı olabilmektedir. Bol bol yürüyüş ve spor yapıp, hibiskus çayı tüketerek siz de zayıflayabilirsiniz.

7 Zeytin 1 İncir Zayıflatır mı

Hibiskus Çayı Kullananalar

– Hibiskus çayının zayıflatıp zayıflatmadığı konusunda henüz kesin bir şey anlayamasam da vücudumu rahatlattığını söyleyebilirim. Geceleri tükettiğimde daha rahat uykuya dalmamı sağlıyor. Uyku problemi yaşayanlar için oldukça yararlı.

– Yalnızca çayı tüketerek kilo vermek mümkün değil. Beraberinde spor da yapmalı, yediklerinize dikkat etmelisiniz.

– Ödem attırıcı etkisi olduğunu söyleyebilirim. Belimde, 2 hafta sonunda 4 santimetrelik bir incelme var. Ancak yalnızca çayı tüketerek zayıflayabileceğinizi düşünmeyin. Akşamları az besleniyor ve ailecek çay saatimizde hibiskus çayı içiyorum.

– Henüz yeni içmeye başladım, görüntü olarak kuşburnuna benziyor, tadı ekşi. Ancak yine de çok güzel kokuyor.

– Pek çok kişi önerdiği için aktardan satın alıp kullanmaya başladım. 1 hafta sonunda metabolizmamın daha hızlı çalıştığını söyleyebilirim.

Sağlıklı Zayıflatan Diyet Listeleri

Etiketler

1 YORUM

  1. Fadime yurtseven

    PTT kargo