Demleme Yeşil Çay Zayıflatır mı, Kaç Kalori?

Demleme Yeşil Çay Zayıflatır mı, Kaç Kalori?

Demleme Yeşil Çay ile Zayıflamak

Kilolu olan kadınlar sürekli yeşil çay zayıflatır mı, kaç kalori,  metabolizmayı hızlandırır mı? Sorusu ile karşı karşıya kalıyor. Diyet listesi içinde çekinmeden kullanabileceğiniz kalorisi düşük bu bitkisel çayın faydaları gerçekten oldukça fazla.

* Yeşil çay tüketimi metabolizma üzerinde olumlu etkiler yaratıyor ve sindirim sistemini çalıştırarak yeşil çay ile kilo vermek daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

* Bunun dışında içeriğinde çok yüksek oranda bulunan antioksidanlar sayesinde vücutta yer alan toksinleri vücuttan atıyor.

* Yeşil çay ile zayıflamak mümkün, üstelik enerjinizi kaybetmeden. Yeşil çay içeriğinde yer alan kafein sayesinde gün içerisinde kaybettiğiniz enerji düzeyini yükseltiyor.

* Şekersiz ve süt ilave etmeden tüketmelisiniz, ancak bu sayede yeşil çayın zayıflatan etkileri ortaya çıkar. Süt ve şeker ilave edilmiş yeşil çay kalori açısından diyet standartlarına uygun olmayabilir. Tatlandırmak istiyorsanız 1 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

* Yemeklerden sonra siyah çay tüketen bir toplumuz ve bunu avantaja dönüştürmek bizim elimizde. Her öğünden sonra 1 fincan tükettiğimizde, sindirim sistemimiz daha hızlı çalışacak ve metabolizmamızı hızlandırarak, uygulamış olduğumuz diyet listelerinin daha çok etkisini göreceğiz.

* Yeşil çay ile kilo verme sürecinde, en çok bel bölgesinde yer alan hareketsiz yağlanmış olan bölgelerin eridiği tespit edilmiştir.

* Yeşil çay faydaları saymakla bitmez ve en önemli faydalarından bir tanesi de kalp ritmini düzene sokucu etkileridir. Bu sayede kilo verirken yapacağınız egzersizlerde kalp ritminiz korunmuş olur.

Yeşil Çay Kaç Kalori: Bu çay sade olarak tüketildiğinde kalorisi sıfırdır.

Yeşil Çay Demleme Hazırlanışı/Nasıl İçilir?

* Bir fincan yeşil çay demlemek için yaklaşık olarak 1 çay kaşığı kadar kurutulmuş yeşil çay yaprağı yeterlidir.

* Yukarıdaki oranı baz alarak, tüketecek kişi miktarına göre su kaynatıyoruz. Suyumuz kaynadıktan sonra 2-4 dakika kadar ılıklaşması için bekliyoruz.

* Ardından ardından her fincan için 1 çay kaşığı yeşil çay ilave ederek demlenmesi için yaklaşık olarak 2-3 dakika bekliyoruz.

* Demlenme süresi sona erdiğinde süzdürerek servise hazır hale getiriyoruz.

* Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yeşil çay demlemek için ihtiyacınız olan suyun 85 derece olması gerektiğidir. Çok kaynar suda hazırlanmış yeşil çay özelliğini kaybeder. Bu nedenle kaynar suyu 2-3 dakika oda sıcaklığında bekletmeliyiz.

* Son olarak yeşil çay hazırlanışı sırasında 1 çay kaşığından daha fazla ilave ederseniz çayınız acı olacaktır.

* Tatlandırmak için 1 çay kaşığı doğal bal veya limon ilave edebilirsiniz.