Bitkisel Zayıflama Çayları Tarifi

Bitkisel Zayıflama Çayları Tarifi

Diyet veya sağlık için doğal bitkisel çay tarifleri. Bu zayıflatan zayıflama çayları karışımı nelerdir? Evde kilo verdiren metabolizma hızlandıran yağ yakmaya yardımcı içeceklerin tarifi ve faydaları aşağıdadır. Bitkisel Zayıflama Çayları Tarifi

Bitkisel Zayıflama Çayları Faydaları Nelerdir?

Diyet yaparken veya zayıflamak için metabolizmanızın hızlı bir şekilde çalışabilmesi ve sindirim sisteminizin düzenli olarak çalışması için bitkisel zayıflama çayı önemi çok büyüktür. Diyette az besin tüketeceğimiz için sindirim sistemimiz daha yavaş çalışır ve bu durum metabolizmamızı yavaşlatarak doğal olarak kilo verme hızımızı düşürür. Bu nedenle diyete ilk başladığınızda daha çok kilo verirsiniz ancak ilerleyen süreçte kilo verme hızınız düşer.

Bitkisel zayıflama çayları çeşitli formüllerle zenginleştirilmiş şekilde satışa sunulmakta ancak biz doğal şekilde demlenen bitki çaylarının daha etkili olduğunu ve içeriklerinde kimyasal maddeler yer almadığı için daha doğal ve etkili olduğunu düşünmekteyiz.

Zayıflamaya yardımcı bitki çayları gün içerisinde her öğünden sonra düzenli olarak tüketildiğinde metabolizma hızını yükselerek, gün içerisinde yakılan kalori miktarı arttıracaktır.

Zayıflatan bitki çayları için en etkili olanlar yeşil çay, zencefil çayı ve maydanoz çayıdır. Üstelik evde kolay olarak hazırlayabilirsiniz.

Zayıflatan Bitkisel Zayıflama Çayları Tarifleri

Yeşil Çay Nasıl Hazırlanır: Kurutulmuş yeşil çay bitkisi kullanacaksanız 1 fincan tarifi için 1 çay kaşığı kadar kurumuş yeşil çayın yaprağını kullanıyoruz.

* Yukarıda belirtilen ölçüyü baz alarak kişi sayısı kadar suyu kaynatıyoruz, su kaynadıktan sonra altını kapatıyoruz ve 4 dakika kadar dinlendiriyoruz. (Yeşil çay çok kaynar suyun içerisinde haşlanır ve özelliğini kaybeder.

* Ardından fincanın üzerine süzgeç koyuyoruz ve her fincan için 1 tatlı kaşığı kurutulmuş yeşil çayı süzgecin üzerine ilave ediyoruz.

* Son olarak süzgeçte bulunan yeşil çay yaprakları üzerine sıcak suyu çok yavaş şekilde boşaltıyoruz ve süzgecin yarısı suyun içinde kalacak şekilde 3 dakika kadar demlenmesi için bekletiyoruz. Bekleme süresini arttırırsanız çayın tadı acı olacaktır. Kendi damak zevkinize göre bekleme süresini ayarlayabilirsiniz.

Zencefil Çay Tarifi:

Zencefil Çayı Nasıl Demlenir: Kilo verdiren Zencefil çayı hazırlanışı hem taze bitki yapraklarından hem de toz kullanılarak yapılabilmektedir.

* Taze zencefil yaprağı kullanacaksanız 2 dilim kadar kabukları soyulmuş zencefili 1 fincan kadar kaynar suyun içerisine ilave ediyoruz ve ocağın altını en kısığa ayarlayarak yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletiyoruz. Çayın tadı acı gelirse, zencefil miktarını azaltınız.

* Zencefil çayını toz zencefil kullanarak yapacaksanız, 1 fincan hazırlamak için 1 çay kaşığı toz zencefil kullanmalısınız. Toz olanda 5 dakikalık demlenme süresi yeterlidir.

Maydanoz Çay Tarifi:

Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır: Maydanoz ile zayıflama çayını taze yaprakları kullanarak hazırlamak daha lezzetli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak kurutulmuş maydanoz yapraklarıyla da hazırlanabilmektedir.

* 1 Fincan maydanoz çayı hazırlamak için 2 çay kaşığı oranında ince ince kıyılmış yaprağı yeterlidir.

* Kişi sayısına göre ayarlanmış su kaynadıktan sonra içerisine yine kişi sayısına denk düşecek oranda ince kıyılmış maydanoz yaprağı ilave edilir.

* Ortalama 5 dakika süre içerisinde maydanoz çayı demleme işlemi tamamlanmış olur. Zayıflama çayı acı olursa demleme süresini 2 dakikaya kadar düşürebilirsiniz.