Sarımsaklı Saç Bakım

Sarımsaklı Saç Bakım

Sarımsaklı Saç Bakım Ürünleri

Saç dökülmesini durduran sarımsak ve zeytin yağı beraberinde saç bakımı özellikle de son dönemlerde son derece popüler bir hal almış durumda. Sarımsağın sülfür, vitamin ve selenyum içermesi, zeytinyağının da yumuşatıcı etkisi beraberinde bunlar birleşiyor ve zamanla hasar görmüş saçları yeniden canlandırıyorlar. Saç, tırnaklar ve sinirler ile cilt için son derece faydalı olduğu bilinen sülfür açısından son derece zengin olan sarımsak yine akabinde selenyum ve E vitaminini vücut tarafınca çok daha iyi iyileşmesini sağlamaktadır ve saç sağlığı üstünde de önemli etkiler oluşturuyor. Yine saç sağlığı yelpazesinde son derece önem arz eden C, B6, B1 vitaminlerini de içerisinde barındıran sarımsak özellikle de zamanla yıpranmış olan saçları beslemektedir.

Sarımsaklı Saç Bakım Ürünleri

Sarımsaklı saç bakım ürünlerinin yeniden saç oluşmasını destekliyor olması, saçların zayıfladığı kısımlarda yeniden saç oluşumunu sağlaması yönünde çeşitli çalışmalar vardır ve bu çalışmalar ile desteklenmektedir. Aynı etkiyi yine sadece şampuanlar ile değil sarımsağı döverek de saç derinize sürebilir ve elde edebilirsiniz. Saç derisini ve saç tellerini yumuşatma faktörü olan zeytinyağı özellikle de yıpranan ve kolay bir şekilde kırılmakta olan saçların bazılarında kullanılabilmektedir. Saç şekillendirme fonksiyonu bulunan ürün ve cihazların kurutmuş olduğu, zayıflattığı saçlar açısından kullanabileceğiniz en önemli ürünler arasında yer alan zeytinyağı periyodik kullanıldığı takdir de saçlara güzel bir parlaklık sunar ve hacim kazandırır. Ayrıca saç derisinin çok daha sağlıklı olmasına olanak tanır.

sarimsak-sac-bakım

Sarımsağı Döverek Suyunu Çıkarın

Sarımsağı yukarıda saydığımız gibi havan içerisinde döverek suyunu çıkarın ve direkt olarak saçların zayıflamış olduğu kısımlara veya bütün saça sürebilirsiniz. Buna ek olarak aktarlarda da hazır şekilde elde edebileceğiniz sarımsak yağını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sarımsağı saç derisine sürüyorken parmak uçlarınız beraberinde masaj yapabilir ve kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Sarımsağı saçınız içerisinde 1 saat beklettikten sonra saçlarınızın uzunluk seviyesine göre belirleyebileceğiniz miktarlarda zeytinyağını saç derinize masaj yaparak sürmelisiniz.

Geniş ağızlı bir çeşit tarak yardımı beraberinde zeytinyağını dip kısımlardan uç kısımlara doğru yaymalısınız. Bu şekilde belirli periyodik zamanlar çerçevesinde saçlarınıza uygularsanız daha güçlü ve parlak saçlar elde edersiniz.