Mide Yanması Tedavisi

Mide Yanması Tedavisi

HAMİLELİKTE MİDE YANMASI VE TEDAVİSİ

Anne adayların hamilelik sürecinde yaşadığı bazı problemler vardır, bu problemler anne karnın da ki bebeğin büyümesine bağlı olarak hormonların da değişmesi, büyümesi midenin sıkışması ve bu sıkışmanın midenin görevini yürütmesine engel olmasıdır, hamilelikte sindirim bozukluğu da yaşanmakta ve yenilen besinlerin sindirimi geç olmakta ve midede ekşime, yanma oluşmaktadır. Genelde yemek yedikten 1 saat sonra başlar mide yanması mide yanmasının acısı oldukça kötüdür. Çok ağır durumlar da doktora gitmenizde yarar vardır. Ama bazı yiyecek ve içecekleri de tüketerek ve yemeklerden sonra hafif bir yürüyüşte mide de yanmayı sonlandırır.

Mide Yanmasına İyi Gelen Yiyecekler

Neredeyse kesin olarak mide yanmasını alan şey: YOĞURT 🙂

  • Ispanak yeşil sebzelerden olan ıspanak yapraklarını salatada kullanın mide yanmasına mükemmel sonuç verir. Haşlayarak tan tüketebilirsiniz dallarını çorba yaparak haftada bir defa içmemiz de yarar vardır.
  • Patates, yapılan araştırmalar sonucunda patates suyunun mükemmel sonuç verdiği kanıtlanmıştır. Patates katı sıkacağa koyun suyunu her gün yarım su bardağı kadar için mideyi rahatlatacaktır.
  • Elma sirkesi, salatalar da bolca elma sirkesi kullanın. Sabahları aç karınla bir adet elam tüketin bağırsak ve midedeki sorunları alır güne daha başlamanızı sağlar.
  • Zeytinyağı, hamilik süreciniz de yemekleriniz zeytinyağıyla yapın ve salatalar da kullanın bide yemeklerden sonra bir çay kaşığı zeytin yağını çiğ olarak için mide ve bağırsakların hızlı çalışmasını sağlayacaktır.
  • Süt, hamilelik sürecinde mutlaka en az günde bir su bardağı süt için süt mide yanmasına iyi gelir dikkat etmeniz gereken sütü sıcak veya soğuk içmeyin sütü ılık olarak için mideyi yumuşatır ve mide de ki ağrıları alır.
  • Su. Günde 2.5 litre su mutlaka için mideyi rahatlatır su.
  • Muz mideniz yandığın da bir tane muz tükettiğiniz de hemen etkisini göreceksiniz.
Etiketler