Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar

Gün içerisinde yemek vakitleri dışında canımız abur cubur çeker. Bu istek genelde tatlı birşeyler olur 🙂 Ama kilomuza ve sağlığımıza dikkat ediyorsak hemen çikolataları, tatlıları tüketmek yerine sizlere önereceğimiz Kilo Aldırmayan Abur Cuburlar ile hem kilonuzu hemde sağlığınızı korumuş olacaksınız. 

kilo-aldirmayan-10-abur-cubur


1 – Kuru üzüm ve leblebi karışımı

Birer çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler araştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkâr bir abur cubur olacaktır.

2 – Fındık ve kuru üzüm karışımı 

Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz kuru üzüm ile beraber yersek Demir ve flavonoidler den zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz.

3 – Ceviz

Omega 3 zengini ceviz Tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır ve ayrıca Zinde enerjik olmamızı sağlar algı düzeyinizi arttırırç Aralarda bir avuç cevizi 1 adet elma veya taze herhangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar

4 – Peynir ekmek ikilisi

Bir de yeşillik ve çiğ sebze ile karıştırılırsa metabolizmamızı hızlandırmak da ve kilo vermemizi kolaylaştırmakta rakip tanımaz.

5 – Yoğurt ve maydanoz karışımı

Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklediği gibi aynı zamanda ödeme azaltıp dolaşımınızı açarak kilo vermemizi kolaylaştırır. Gece yatmadan yoğurt maydanoz karıştırarak yersek yavaşlayan metabolizmanızı açar kilo vermeye ivme kazandırmış olur

6 – Yoğurt, Yulaf Ezmesi ve Ceviz karışımı

Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz, yoğurt ve yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışması için en iyi anahtardır.

7 – Meyveli Probiyotik Yoğurt

Pratik ve eğlenceli bir abur cubur olan meyveli yoğurtların Probiyotik lif içeren lerini tercih etmeliyiz Böylece bağışıklık sistemimizi de güçlendirmiş oluruz

8 –  Ayran

En sağlıklı içecek serinletecek soğuk bir içecek içmek istediğimizde gazlı ve şekerli içeceklerle kıyaslanamayacak değerde bir içecektir. Soda artı ayran olarak tüketmek çok yoğun söylediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısıdır.

9 – Süt

Sade su gibi içmek yerine imkan olduğunda sıcak içmek daha kalıcı bir tokluk sağlar. Nescafe, Türk kahvesi veya kakaoyla karıştırmak da lezzetini çeşitlendirdiği gibi yapısında bulunan kafeinden dolayı metabolizmamızı bir miktar hızlandırır.

10 – Süt ve Bitter Çikolata ikilisi

Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilir keyifli bir abur cubur dur sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça arttırır.

 

Bu Yazımızı Okuyanlar ” Kilo Aldırmayan Yiyecekler ” Yazımızı da Okudular..