Karpuzlu Çilekli Smoothie Tarifi

Karpuzlu Çilekli Smoothie Tarifi

Karpuzlu Çilekli Smoothie

Merhabalar, sizlere bugün kırmızı bir tarif yapmak istiyoruz. içerisinde hem karpuz hem çilek var kırmızı meyvelerden. Likopeni çok yüksek ve kansere karşı koruyucu olan çok lezzetli, kokusu harika, tadı da bir o kadar enfes olan bir içecek yapacağız.

Karpuzlu Çilekli Smoothie Malzemeler:

  • 2 Dilim karpuz
  • 1 çay bardağı kefir
  • 1 avuç çilek
  • Buz

Karpuzlu Çilekli Smoothie

Kefir sağlık açısından çok değerli bir içecektir. Çünkü probiyotik özelliği çok yüksek, kalsiyumu çok yüksek ve aynı zamanda da protein deposudur. Hem kabızlığa karşı korunmamız hem de tok kalarak kilo kontrolü sağlamamız için kefiri düzenli olarak tüketmek gerekir. Smoothielerde genellikle çok fazla kefir kullanılmaz. Biz burada kullandık. O yüzden çok sağlıklı bir smoothie. Aslında biraz milkshake gibi de olacak.


Karpuzlu Smoothie Kalori (100g) : 47 kcal 


Çilek bahar yorgunluğuna çok iyi geliyor ve özellikle sıcak yaz günlerinde halsizlik, yorgunluk yaşıyorsak çilek gerçekten bu açıdan da çok fazla fayda sağlıyor.

Karpuzlu Çilekli Smoothie Yapılışı: 

Gelelim tarifimizi yapmaya.. Blendermızın içine öncelikle karpuzlarımızı koyuyoruz. Bir avuç kadar çileğimizi üzerine ekliyoruz ve üzerine de kefirimizi ilave ediyoruz. Blendermızı çalıştırıyoruz. iyice karıştıktan ve kırmızı bir renk aldıktan sonra içerisine buzumuzu da ilave edip tekrar karıştırıyoruz. bu şekilde buzlarımız da kırılmış oldu. Mükemmel bir koku ve mükemmel bir tat ortaya çıktı.

Karpuzlu Çilekli Smoothie

Böylelikle karpuzlu çilekli smoothiemiz hazır. Bir bardağı ortalama 110 kalori enerji içermekte. İçerisinde yüksek miktarda C vitamini ve likopen var. Aynı zamanda probiyotik özelliği çok yüksek ve kalsiyum kaynağı. O yüzden siz de mutlaka bu tarifi sık sık yapın ve yaz günlerinde keyifle ve sağlıklı bir şekilde tüketi. Bunun dışında ara öğünlerinizde ya da yemekle birlikte de tüketebilirsiniz. Afiyet olsun 🙂


Karpuz Kaç Kalori ?


Karpuzlu Kanepe Tarifi


Karpuz Çekirdeği Faydalı mı ?


 

1 YORUM

  1. çok güzel görünüyor