En Etkili Selülit Çayı Tarifi

En Etkili Selülit Çayı Tarifi

Bayanların kabusu olan selülit için mükemmel bir Selülit Çayı Tarifi hazırladık. En Etkili Selülit Çayı düzenli olarak içildiğinde içindeki malzemeler sayesinde hem zayıflama hem de selülitlerinizden kurtulabileceksiniz.

Hem selülitlerinden kurtulmak isteyen hem de kahve ve çay severler için güzel bir bilgi geliyor. Genelde selülit tedavisinde direkt kahveyi sıfırlamanız önerilir. Ancak bu tarifte bunun yanlış bir öneri olduğu vurgulanıyor. Çünkü kahvenin içindeki madde kafein vücudu ateşlendirir, hızlandırır ve dolayısıyla yağ yakımına destek veren bir maddedir. Bu yüzden Diyetisyen Berrin Yiğit selülit tedavisinde kahveye iki bardak kadar izin verilebileceğini belirtiyor. Bu kahve Türk kahvesi, filtre kahve, hazır kahveler olabilir, hiç problem değil ne seviyorsanız onu içebilirsiniz. Ama günde mutlaka iki bardak limitini koruyun.Siyah çayın içindeki madde de yine yağ yakımına destek olduğu için selülit tedavisinde içebilirsiniz. Ama tabii ki abartmadan.

Selülit Çayı Malzemeler

  • 10-15 adet kurutulmuş kiraz sapı
  • 1 adet çubuk tarçın
  • 2 yemek kaşığı kuşburnu
  • 1 yemek kaşığı yeşil çay
  • 10 adet enginar yaprağı
  • 1 adet limon
  • 10 adet Çilek
  • 10 yaprak taze nane

Selülit Çayı Tarifi

Selülit tedavisinde de yine imdadımıza yeşil çay yetişiyor. Yeşil çaydaki özel maddeler yine selülit giderici bir formülün baş tacıdır. O yüzden sürahimizin içine bir yemek kaşığı yeşil çayımızı koyarak tarifimize başlıyoruz. Selülitten kurtulmak için ödem atmak çok önemli, tuvalete çıkmak lazım. O yüzden 10-15 tane kiraz sapı ekliyoruz. Muhakkak kirazları yediğinizde saplarını atmayın, atın fırına biraz kurutun ya da gün ışığında kurutun. Birkaç ay sonra kullanmaya başlarsınız.

C vitamini selülit tedavisinde damarları koruduğu ve dokuya elastikiyetini kazandırdığı için kuşburnunu ekliyoruz. Kuşburnu selülit çaylarında olmazsa olmazımızdır. Belki çok bilmediğiniz enginar yaprağı da selülit tedavisinde vazgeçilmezdir. Yaklaşık 10 adet enginar yaprağımızı da ekliyoruz. Yalnız enginar yaprağı kurutulmuş olacak. Çünkü kurutulmuş enginar yaprağı özünü daha iyi verir.

Bir tane çubuk tarçınımız var onu katıyoruz. Tarçın şeker dengesini sağlar. Eğer şeker vücudumuzda yanlış kullanılırsa basenlerde yağlanma yaptığı için selüliti uyandırır. O yüzden tarifimizde tarçınımız da var. Üzerine 1 litre kaynamış sıcak suyu doldurup kendi halinde demlenmeye bırakıyoruz. Selülit çayı yaklaşık bir 7 dakika demlendikten sonra süzüp bu sefer içine c vitaminlerimizi ekleyeceğiz. Dokularımızı zenginleştirmesi ve canlandırması için.

Selülit Çayı İle Selülit Giderme

Selülit Çayı

Selülit çayı demlendikten sonra süzüyoruz ve içerisine yaklaşık olarak 10 tane çileği ve bir kabuklu limonu dilimleyerek ekliyoruz. 10 yaprak taze nanemizi de attıktan sonra bu çay kuşburnu ve çilek sayesinde hafif bir pembeleşecektik. Dolayısıyla görüntü olarak gerçekten çok güzel içildiğinde de çok lezzetli bir tat alacaksınız. Taze nane muhteşem bir ferahlatıcıdır ve içerken aldığınız koku da iştahınızı baskılar. Selülitte kilo vermek de oldukça önemli.

Gün içinde sıcak veya soğuk bir şeyler içmek isterseniz aralıklarla ve 2 litre su ile nöbetleşerek tüketebilirsiniz. Böylelikle selülitleri atmak için gerçekten en önemli altın kuralı hayatınıza geçirmiş oldunuz. Kendimize içten ve dıştan spor ile birlikte iyi bakarsak selülit de bizim için dert olmaktan çıkar. Kesinlikle her şeyin başı kendimizi sevmek ve kendimize iyi bakmaktan geçer.