Diyet Hurmalı Milkshake Tarifi

Diyet Hurmalı Milkshake Tarifi

Diyet Hurmalı Milkshake Tarifi: Yaz Aylarında Serinletici Diyet Tarif

Merhabalar, sizlere yine çok pratik, çok sağlıklı bir içecek hazırlayacağız: Hurmalı Milkshake. Bu tarifimiz turuncu bir tariftir. Çünkü Trabzon hurması ile yapılmakta; fakat Trabzon hurmasını her mevsimde bulmak mümkün değil o yüzden sizlere kuru hurma ile bu tarifi yapacağız.

Diyet Hurmalı Milkshake

Kuru hurma da gerçekten tatlı ihtiyacını çok iyi gideren, lif oranı oldukça yüksek olan, vitamin ve mineraller bakımından yüksek çok keyifli bir kuru meyvedir. Bu tarifimizi kuru hurma ile yaptığımızda tatlı ihtiyacımızı gerçekten çok güzel bir şekilde gidermiş olacağız. Bir porsiyonu ortalama 90 kalori kadar enerji içermekte. Fosforu, kalsiyumu, B2 ve A vitamini bakımından yüksek olan bir içecektir.

Diyet Hurmalı Milkshake

Turuncu renk dediğimizde zaten aklımıza ilk gelen vitamin A vitamini olmalıdır. Özellikle bağışıklık sistemi için mevsim geçişlerinde hasta olmak istemiyorsak turuncuyu unutmamalıyız. Kuru hurma da yine turuncu renge girmekte. Trabzon hurması ile yaptığınızda da yine aynı şekilde A vitamini yüksek olan bir içecek olacak.

Diyet Hurmalı Milkshake Malzemeleri:

  • 1 yemek kaşığı probiyotik yoğurt
  • 1 çay bardağı yağsız süt
  • 1 yemek kaşığı az yağlı yoğurt
  • 3 adet kuru hurma
  • Buz

Diyet Hurmalı Milkshake Yapılışı:

Tarifimizi artık yapmaya başlayabiliriz. 1 çay bardağı kadar sütümüzü blendır kabına koyuyoruz. 1 yemek kaşığı kadar az yağlı probiyotik yoğurdumuzu ekliyoruz. İçeceklerde probiyotik özelliği artırmak gerçekten çok önemli. Üzerine de çekirdeklerini çıkardığımız 3 adet kuru hurmayı ekliyoruz. Artık blendırımızı çalıştırmaya başlayabiliriz. Sonrasında iki küp kadar buzumuzu ekleyip tekrar blenderı çalıştırıyoruz. Böylelikle hurmalı milkshakemiz hazır.

Oldukça enfes bir kokusu var. Bu tarifimizi çocuklar için de yapabiliriz. Probiyotik özelliği yüksek bir porsiyonu 160-170 kalori kadar enerji içermekte. Posa miktarı çok yüksek, halsizlik ve yorgunluğa çok iyi gelen, sıvı kaydımızı çok iyi bir şekilde karşılayan, kemik sağlığı için değerli olan bir içecek yaptık. Çocuklarımıza da yapalım onlar da afiyetle tüketsinler.


Hurmanın Faydaları Nelerdir?


Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?