Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi Nasıl Hazırlanır, Tarifi

Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi Nasıl Hazırlanır, Tarifi

Bebekler İçin Tok Tutan Kilo Aldıran Muhallebi Tarifi

Bugünkü yazımızda sizlere 12 aydan büyük bebekler için sağlıklı aynı zamanda besleyici güzel bir muhallebi tarifimiz olacak.  Zayıf bebekleri olanların nasıl kilo aldırabiliriz diye fazlaca yorum geldi. Bunun üzerine sizlere bebeklerinize kilo aldıracak tarifler hazırlamaya karar verdik. İlk Tarifimiz ile başlıyoruz.

Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi Malzemeleri

  • 1 dolu tatlı kaşığı irmik
  • 1 dolu tatlı kaşığı tam buğday ya da yulaf unu
  • 1 su bardağı süt
  • 3/4 oranında muz
  • 1 tane küçük kayısı püresi
  • 1 tatlı kaşığı tereyağı

Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi Tarifimizi uygulamaya geçmeden önce küçük bir not düşmekte fayda var. 12 aydan küçükse bebeğiniz bu muhallebiyi yaparken anne sütü kullanabilirsiniz veya su tercih edebilirsiniz. Çünkü bir yaşından önce çocuklara inek sütü tavsiye edilmiyor. Muz miktarını da düşürebilirsiniz. Malzemeleri bebeğinizin ayına uygun şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi Tarifi

Artık tarifimizi uygulamaya geçebiliriz. Küçük bir tencerenin içerisine sütümüzü koyup ocağın altını yakıyoruz. Sonrasında süt henüz soğukken 1 tatlı kaşığı tam buğday unu ve irmiğimizi ekleyip çırpıcı ile güzelce yavaş yavaş karıştırmaya başlıyoruz. Topak olmaması için süt soğukken bunu iyice yedirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra muz ve kayısı pürelerimizi içerisine ilave edip iyice karıştırıyoruz. Muhallebi kıvamı aldıktan sonra en son kapatmaya yakın tereyağını ilave ediyoruz. Muhallebi göz göz olmaya başladıktan sonra altını kısıp 3-4 dakika kadar pişirebilirsiniz.

Bebeklere Kilo Aldıran Muhallebi

 

Evet muhallebimiz servise hazır. 12 aydan büyük bebekler için tadı az gelirse eğer içerisine bir tatlı kaşığı kadar bal da ekleyebilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde de çocuklarınıza özellikle öğleden sonra ara öğün olarak da verebilirsiniz. Gece yatmadan önce de verebilirsiniz. Hatta içerisine Labne peyniri ekleyip sabah kahvaltısında da bir öğün olarak yapabilirsiniz. Çünkü çocuklar her sabah aynı şeyleri yemekten sıkılabiliyor. Afiyet olsun 🙂

 


Zayıf Bebekler Nasıl Kilo Alır?


Bebeklere Ne Kadar Su İçirilmeli