Yüz Sorunlarına Karşı Maske Tarifi

Yüz Sorunlarına Karşı Maske Tarifi

Yüz Sorunlarına Karşı Maske Tarifi

Bezelyeden yumurtaya, salatalıktan çileğe kadar birçok sebzenin, cilt bakımı unsurunda son derece etkili olduklarını biliyor muydunuz? Sebzeler vücudunuza olduğu kadar da cildiniz üstünde son derece olumlu etkiler sunabilmektedir. Hazırlanışı da çok basit olan maskeleri yüzünüze uygulayarak son derece pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Salatalık İle Cildinizin Canlı Gözükmesini Sağlayın

YuzSorunlarınaKarsi-Maske-Tarifi

Yüz Sorunlarına Karşı Maske Tarifinde İlk maskemize gelirsek salatalık maskesi; iki tutam çuha çiçeğini kurutarak, dövün ve toz haline getirin. Kabukları da soyulmuş olan yarım salatalık, bir fincan pirinç unu, çuha çiçeği tozu berabrinde tam olarak on dakika ateş üstünde pişirin. Elde ettiğiniz karışmı bulamaç haline getirin. Hazırlamış olduğunuz bulamaca da yarım fincan elma suıyu, bir çorba kaşığı saf zeytinyağını katın ve krem şekline sokun. Bu maskeyi yüz ve boyuna uygulayabilir ve cildinizin son derece sağlıklı, canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yüzünüzde de yarım saat kadar beklettikten sonrasında normal su ile cildinizi yıkayabilir ve gül suyu sürebilirsiniz.

Süper Bal Maskesi

Bir diğer tarifimiz de bal maskesidir. Civan perçemi çiçeği, saf su içerisinde on dakika kadar kaynatılmalıdır ve sonra da sıkılarak süzülmelidir. Bir fincan su soğutulmalıdır. Burada bir posa elde edeceksiniz ve elde ettiğiniz posayı da ezdikten sonra yarım fincan kadar limon suyu, çbir çorba kaşığı saf zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı bal beraberinde yumurta sarısı ile karıştırmalısınız. Hazırlanmış olan bu karışıma da soğuk civan perçemi suyu eklenmelidir. Bu arada karışımımız krem olana kadar yulaf unu da eklenmelidir. BU maske yüzümüzdeki çöküntü ve bazı kırışıklıkların ortadan kalkmasını sağlamaktadır ve bir haftada bir uygulanmalıdır. Bu maskenin yüzümüzde bir saat kadar kalması yeterlidir.

Bezelye İle Ten Dokusunu Temizleyin

Bezelye maskemizde çok etkilidir. İki su bardağı taze bezelye, ezilince üzüm pekmezi ile karıştırılmalıdır. Sonrasında yumurta akı ve yarım fincan kadar ayçiçeği yağı eklenmelidir. Bir miktar da un eklenerek maske şekıvamına getirilmelidir. Bunun etkisi ise ten dokusunun üstüne parlaklık ekler ve geceleri yatmadan önce uygulanmalıdır. Sabahları yuandığınızda ise bu maskeyi temizleyebilirsiniz.