Yeşil Çayın Cilde Faydası Varmı?

Yeşil Çayın Cilde Faydası Varmı?

Yeşil Çayın Cilde Faydası Varmı?

İlk olarak sizlere yeşil çayın faydalarını anlatalım. Yeşil çay, siyah çay beraberinde aslında ikisi de aynı çaylardır. Siyah çay oksidasyona maruz kaldığı için antioksidan fonksiyonunu kaybeder. Yeşil çayın cilde faydaları arasında cilt bakımıi yaşlanma, kepeklenme, cilt kanseri benzeri sorunlara fayda sağlar. Yeşil çay ile cilt bakımı yaparak aynı zamanda tonik, maske, peeling gibi uygulamalar beraberinde faydalanabilirsiniz.
Gün içinde bitkisel çay kullanmakta olan kişiler genel olarak poşet yeşil çayları kullanırlar. İçtiğiniz yeşil çayların poşetlerini atmamalısınız. Bu yeşil çay poşetini gözleriniz üstüne koyduğunuz takdir de uykusuzluk, stres beraberinde gözlerde oluşmakta olan ağrıları hafifletir. Bu sayede oluşmakta olana ağrıları yok ederken sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisinden de faydalanmış olursunuz.

yesil-cayin-faydası-varmı

Yeşil Çay Göğüsleri Sıkılaştırıyor

Yine yeşil çay ile göğüslerinizi sıkılaştırabilirisin.z Bunun için 2 yemek kaşığı yeşil çay ve 4 yemek kaşığı süzme yoğurdu bir kase içine koyun. Arkasından yeşil çay ile yoğurdu güzel bir şekilde karıştırın ve yeşil çay yoğurt içinde dağılmalıdır. Yine bunların arkasından kasedeki karışımı göğüs ve göğüs aralarına sürerek 10 dakika beklemelisiniz. Bekleme süresi de bittikten sonra su ile yıkayın. Hatta duş da alabilirisiniz. Bu karışımı hafta içerisinde 2 kere uygulayabilirsiniz. Bu sayede göğüslerinizin zamanla sıkılaştığını fark edeceksiniz.
Yeşil çay ile peeling yapmak vücudunuza peelingg yapıyorken çok rahatlatır. Ayrıca banyo tuzları gibi daha birçok ürünlerin içerilerinde yeşil çay vardır. B sebeple banyo küvetinin içine yeteri kadar yeşil çay koyup küvete girdiğinizde vücudunuzdaki canlanmayı görebilirsiniz.

Yeşil Çay Cilt Bakım Ürünlerinde Kullanılıyor

Yeşil çayı birçok cilt bakımı fonksiyonlarında kullanabileceğiniz üzere çeşitli tonikler de hazırlayabilirsiniz. Bunun için yeşil çayı demleyin ve bir pamuk ile sıcak suyu cildinize uygulayın. Cildinizin parladığını ve cilt üstünde sıkılaşmaları görebilirsiniz. Aynı göğüsleri sıkılaştırdığı gibi cildinizi de güzel bir şekilde sıkılaştıracaktır.

Yine yeşil çayı maske olarak da kullanabilirsiniz. Bunun için de 2 çay kaşığı kili ve bir bardak yeşil çayı ılık su içine koyun sonrasında maskeyi yüzünüze sürün ve 30 dakika bekleyin. Bekleme süresi bitince yüzünüzü yıkayın. Cildinize sonrasında nemlendirici sürün ve cildinizin nasıl ışıldadığını gözlerinizle görün.