Stres Kilo Yaparmı

Stres Kilo Yaparmı

Çağımızın pek çok hastalığında ve obezite de en büyük faktörlerden biri de maalesef strestir. Çünkü stresli olduğumuz zaman daha çok yemek yemek isteriz. Spor yapmak istemeyiz daha mutlu olmak isteriz.

Belki evde sadece yatmak isteriz fiziksel aktivitenin düşer stresli olduğumuz zaman bir de şimdi diyet mi düşüneceğim gibi bir havaya gireriz. Kendimizi istediklerimizi yiyerek mutlu etme çabasına gireriz ve maalesef bunlar bizim oluşturduklarımız ve bizim dışımızda da gelişen vücudun hormonal yapısı etkilenir.

Stres Kilo Yaparmı

Stresli olduğumuzda maalesef vücudun kortizol hormonu yükseldiği için karın ve bel çevresinde yağlanma kaçınılmazdır. Dolayısıyla zayıflama sürecine girdiğiniz zaman kısaca ruhen ve bedenen rahatlamayı mutlaka öncelikle listenizi alın her zaman her şeyi çok yolunda gitmek zorunda değil ama biz elimizden geldiğince vücudumuzun yapısını da değiştirebiliriz düşünce yapımızı değiştirebiliriz ve elimizden geldiğince stresi kendimizden uzak tutarsak her şeyi çok daha güzel ve keyifli bir şekilde size geri dönecektir.

Bilimin göstermiş olduğu bazı gerçekler var stresin bize hormonel yapımızda insülin seviyemiz deve kortizon seviyemiz de yarattığı değişikliğe bağlı olarak önüne geçemeyeceğimiz yani diyet yapsanız da yağlanma gibi bir endişemiz olabilir. Dolayısıyla bu noktada muhakkak Kişinin kendini sakin ve rahat tutması çok çok önemlidir.

stres kilo aldırır mı

Stresi azaltan bazı gıdalar vardır. Bunları tüketmek yani çok koyu yeşil yapraklı sebzeler su içeriği yüksek olan salatalık semizotu gibi sebzeler tüketmek olabilir. Ratlatıcı sakinleştiren

  • Ihlamur
  • Melisa
  • rezene

gibi çayları tüketmek yine çilek gibi daha Mutluluk veren gıdalar % 70 kakao oranına sahip olan çikolataları tüketmek bizim stres faktörünün azaltmada koruyucu bazı destek gıdalarımız olabilir.