Soğan Suyunun Faydaları

Soğan Suyunun Faydaları

Bu yazımızda sizlere soğan suyundan bahsetmek istiyoruz. Pek çok kişi soğanın suyunu faydalarını bilmekte ve hazırlayıp içmektedir. Bilgi sahibi olmayan ve bilenlere de ek bilgiler sunmak istiyoruz.

Soğan suyu özellikle:

  • tansiyonu düşürdüğü için,
  • kalp hastalıklarına iyi geldiği için,
  • kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğu için veya
  • alerjik astıma, diyabete iyi geldiği için,
  • şekeri dengelediği için sık tercih edilmektedir.

Soğan Suyu Adet Söktürür mü

Soğan, doğal antibiyotik olmakla birlikte kadın hastalıkları üzerinde de inanılmaz faydalar içermektedir. Özellikle çok fazla vajinal akıntısı olan kadınlar, regl dönemleri bitiminden itibaren 15 gün boyunca sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez soğan suyunu taze olarak hazırlayıp yemeklerden önce tüketebilirler. Bu kürü yılda iki defa yani 6 ayda bir tekrar etmelerinde fayda var.

Soğan Suyunun Faydaları

Bütün faydalarının dışında aslında soğanın suyunu hazırlayıp içmek amacımız olmamalı. Çünkü sürekli soğan suyu hazırlayıp içmek, yoğun tempo içinde bir hayat sürenler için zahmetli bir iş olabilmektedir. Soğanın zaten biz kendisini yediğimizde bütün bu faydalardan yararlanabilmekteyiz. Özellikle salatalarımızda soğanı eksik etmezsek zaten sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden mahrum kalmış olmayız. Bu yüzden soğanı özellikle suyunu içmek bir amacımız olmamalı.

Soğan Suyu İle Zayıflama

Soğan Suyunu Nasıl Tüketmeliyiz

Peki soğanı çiğ tüketmenin ve suyunu içmenin yanında pişirerek nasıl tüketmeliyiz? Nasıl pişirmek lazım? Soğanı yemeklerde çok kavurmadan az suyla pişirerek kanserojen etkiler oluşmamasına özen göstermek çok daha doğru olacaktır. Soğanı haşlamalarda kullandığımızda ise, o haşlama suyunu dökmemeliyiz. Çünkü suya geçen vitaminleri kaybetmemek adına faydalı olacaktır. Belki bu soğan suyuyla bir çorba yapabiliriz. Bu şekilde sağlık açısından doğru bir yöntemle soğanın suyunu ve soğanı kullanabiliriz.