Şerbetçi Otu İle Göğüs Büyütmek

Şerbetçi Otu İle Göğüs Büyütmek

Bazı bayanlarda küçük göğüs rahatsız edici boyutta olabilmektedir. Bıçak altına yatmak istemeyen, bundan korku duyan ya da maliyet açısından maddi olarak göğüs ameliyatını karşılayamayacak olan bayanlar da alternatif yöntemlere başvurmaktadır.

Eczanelerde satılan göğüs büyütücü kremlerin ne denli işe yaradığını kestirebilmek zordur. O türden kremlerin ileride ortaya çıkarabileceği yan etkileri de unutmamak gereklidir. Bu kremlere alternatif olarak bugün şerbetçi otu, özellikle göğüs büyütmeye iyi gelmesi bakımından bayanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Hem maliyetinin olmaması hem de ot çeşidi olarak oldukça zengin olan ülkemizdeki aktarlarda rahatlıkla bulunup evde kolaylıkla hazırlanabilmesi bu otu bu denli çekici kılmaktadır. Otsu bir bitki olarak yeşil-beyaz çiçekler açarak kendini belli eden şerbetçi otu, kendirgiller familyasına mensuptur.

Şerbetçi otu çiçekleri pek çok şeye iyi geldiği bilindiğinden Türkiye’de de oldukça fazla üretilmektedir. Başlıca üretim yerleri Bilecik ve Pazaryeridir. Bitkinin üstü sert tüylerle kaplıdır. Yüksekliği 2-5 m arasında değişen bu otun çiçekleri ağustos ayında toplanır.

serbetci-otu

Toplama işlemi gerçekleştikten sonra gölgede kurutulan bu ot çeşidi, bira imalatında da kullanıldığı için bira çiçeği olarak da halk arasında adlandırılmaktadır. Bayanlar tarafından bakıldığında ise daha çok göğüs büyütmek için kullanıldığı görülmektedir.

 

 

 

Bunun henüz bilimsel bir kanıtı bulunmuyor olsa da yine de bayanlar tarafından denenmek amacıyla da olsa satın alınmaktadır. Şerbetçi otunun pek çok faydası olduğu da göze çarpmaktadır.

  • İştah açıyor oluşu
  • kanı temizlemesi
  • idrar söktürmesi
  • ödem atılması
  • uykusuzluğa iyi gelmesi
  • adeti düzenlemesi
  • mide ve romatizma ağrılarını gidermesi
  • sinir sistemini rahatlatması
  • kuvvet vermesi ve böbrek sancılarına iyi gelmesi

bakımından halk arasında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Fakat hormonal dengesizliğe de sebep olabilme riski olduğundan bayanlarda görülebilecek bazı kanser türlerini tetikleyebilir.

Şerbetçi Otu Çayının Hazırlanması
Çayı yapılarak tüketilebilen bu ot, kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı atılması ile yeterli olacaktır. 10-15 dakika demlendikten sonra ise tüketime hazırdır. Fakat uzmanlar tarafından günde bir bardaktan fazlasının tüketilmemesi uygun görülmektedir. Bunun temel sebebi de bulantı ya da kusma gibi vücut tepkilerine yol açabilme ihtimalidir. Bu nedenle doktora danışılmadan kullanılmaması en doğrusudur.

Şerbetçi Otu Kullanımı

Göğüs bölgesini büyütmek isteyen bayanlar ise bu otu krem haline getirerek göğüs bölgesine sürerek kullanır. Sıcak suda kaynayan ot önce haşlanır ve robottan geçirilip püre haline getirilir. Ota, yağsız vücut kremi ilavesi yapıldıktan sonra krem kıvamını alması için bir gün dilenmeye bırakılır. Ertesi gün ise göğüse sürülür. Başka bir tarif ise çörekotu ile yapılan kremli tariftir. Bir tutam ot, çörek otu yağına atılır ve 1 hafta dinlenmesi için beklenir. 1 hafta sonra tülbent ile süzülür. Çıkan karışıma 2-3 damla tarçın yağı konur ve ağzı kapanabilen bir kaba alınır. Sonrasında krem şeklinde göğse sürülür.

Bu Yazımızı Okuyan Evde Kalça Büyütme Yazımızıda Okudu..

1 YORUM

  1. Gercekten büyütüp mu?