Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülit Nedir, Hangi Yiyecekler Selülite İyi Gelir?

Selülite İyi Gelen Yiyecekler Selülit nedir?Selületi azaltan meyveler nelerdir?Selülit,çoğu kadında rastlanan ve kalçalarda kötü görünümlere yol açan,cilt altında yağların birikmesi sonucu oluşan bir rahatsızlıktır.Dünyada;özellikle Türkiye’deki kadınların her 10’unda görülen bu rahatsızlık en önemli faktörleri ise,başta genlerimizin durumu ve de vücudumuzdaki toksinlerin atılamamasıdır.Peki selülitlerden nasıl korunulur?Selülite hangi meyveler iyi gelmektedir?

Bayanların vücudlarında orta yaşlarda görülen selülit,genelde portakal kabuğu görünümüne benzemektedir.Bu durumda korkmanıza ve hemen paniğe kağılmanıza gerek yoktur.Başta doktor kontrolünde selülitlerden kurtulacağınız gibi evde uygulayacağınız basit egzersizler ya da sağlıklı beslenme ile bu rahatsızlıktan korunabilirsiniz.Bu şekilde doğal yöntemlerle selülitten kurtulabilirsiniz.Pahalı yöntemlerle ve tedavilere para harcamadan bunu yapmanız mümkün.

Selülitten Koruyan Başlıca Yiyecekler

Brokoli: Sağlık açısından da tavsiye edilen bu yiyecek,içerisinde birden fazla sebzenin besin değerine sahiptir.Bu sebze aynı zamanda güzellik alanında da kullanılmaktadır.Bünyesinde barındıran alfa lipoik asitleri sayesinde vücudda yağ emzimleri parçalama özelliği barındırmaktadır.Aynı zamanda da liflerin sertleşmesini engellemektedir.

Domates: C ve E vitaminleri bakımından çok zengin olan domates,bünyesinde bulunan antioksidan sayesinde hem kan dolaşımını güçlendirerek hızlandırıyor hem de vücuttaki selülitlerin geçmesine de yardımcı olmaktadır.

Elma Sirkesi: Detoks içeceği olarak da bilinen elma sirkesi genelde her evin mutfağında bulunmaktadır.Vücudumuzda özellikle karın ve kalça bölgesindeki suların tutulması ve emilmesinde önemli rol oynamaktadır.Ayrıca elma sirkesi,bağırsaklarımızda var olan parazit ve zararlı bakterileri vücuttan atmanıza yardımcı olarak selülite iyi gelen meyveler arasındadır.

Kişniş: Genelde salatalarda kullanılan ve meyve tadını andıran kişniş,maydanozumsu ve ıtırlı bir yapıya sahiptir.Genel olarak işlevi vücuddaki yağların erimesinde yardımcı rol oynadığından doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Kuşkonmaz: Genel işlevi iltihapları vücuttan atılmasına ve yok etmesi etkisi ile en çok tüketilen yiyecekler arasındadır.Vücudumuzda meydana gelen gazların ve şişkinliklerşn atılmasında da önemli rol oynadığından selülite iyi gelen yiyecekler arasında olmayı da hak etmektedir.Aynı zamanda bu yiyecek,kan dolaşımının hızlı olmasında ve de vücuttan toksinlerin atılmasında yardımcı bir yiyecektir.

Muz: Kim muzu sevmez ki? Özellikle yaz aylarında tüketilen bu meyve bünyemize bir enerji deposu haline çevirmektedir.Aynı zamanda da cildimizde iyileştirici ve gençleştirici etkiye sahiptir.Muzun içinde var olan potasyum,kan dolaşımı içinde önemlidir.Kadınlar için vazgeçilmez bir selülit düşmanıdır.

Su: Vüzcudumuzun vazgeçilmezi olan su aynı zamanda yaşam kaynağıdır.Hergün belli miktarda kilo ve boyumuza göre tüketilmesi şarttır.Vücdumuzun sıklaşması ve cildimizin güzelleşmesinde önemli yeri olan su,detoks özelliği taşıdğından selülite iyi gelen yiyecekler ve içecekler arasında yer almıştır.

Salatalık: Genelde salatanın vazgeçilmezi olan bu yiyeceğin aynı zamanda selülite her yaşta iyi geldiğini biliyor muydunuz?Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan bu yiyecek aynı zamanda fazla suların idrar yoluyla bünyemizden atılmasına da yardımcı olmaktadır.

Yeşil Çay: Genelde zayıflama bitkilerinin başında bulunan yeşil çay aynı zamanda yağ emilimini önlediğinden dolayı selülitlerde korunmada kullanılan bir içecektir.En önemli özelliği ise vucüdumuzda bulunan yağların vücuttan atılmasında önemli işlevi bulunmaktadır.

 

Etiketler