Pinner Test Nedir, Nasıl Uygulanır, Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Pinner Test Nedir, Nasıl Uygulanır, Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Pinner test nedir, nasıl uygulanır ? Pinner test öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler nelerdir ? Pinner test ile alakalı aklınıza gelen tüm soruları kafanıza takılan soru işaretlerini bu yazımız ile sonlandıracağız.

Pinner Test Nedir?

Pinner test Dünya çapında uygulanabilen bir gıda intoleransı testidir. Gıda intoleransı, sağlıklı olduğunu düşünerek yediğimiz bazı besinlerin vücutta sindirilememesi sonucunda ortaya çıkar ve vücutta kilo verememe ve obezite gibi hastalıklara yol açar. Ayrıca gıda intoleransı kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Pinner test kişi de gıda intoleransını oluşmasını sağlayan besinlerin bulunmasında yardımcı olur. Yeni yapılan bir araştırma sonucuna göre Dünya nüfusunun çoğunda bulunduğu tespit edilen gıda intoleransının önüne geçilmektedir.

Pinner Test Nasıl Uygulanır?

Pinner test

Pinner testin temel prensibi kişiden alınan kan örneğinin Dünya üzerinde en çok tüketilen 200’den fazla gıdada test edilmesi işlemidir. Kan örneğini gerekli merkezlere verebildiğiniz gibi kargoyla gelen Pinner test kitiyle alıp geri postalayabiliyorsunuz. Kanın verdiği tepkilere göre kişinin intoleransı olan gıdalar +1, +2 ve +3 seviyelerine göre sıralandıktan sonra kişiye bu konuda bilgi veriyor.

Kişi bu bilgilerle beraber diyetisyen eşliğinde uygun sağlıklı bir program yapıyor ve intoleransın önüne geçerek hem zayıflama hem de gıda intoleransının zamanla yol açabildiği mide, bağırsak, deri ve cilt rahatsızlıkları gibi birçok hastalığın önüne geçiliyor.


Pinner Test Yaptıran Ünlüler

Murat Boz

Gökhan Özoğuz

Özge Özpirinçci

Burak Deniz

Tümer Metin

Pelin Uluksa

Hazar Ergüçlü

Selen öztürk

Doğa Rutkay

Zeynep Tuğçe Bayat

Reyhan Karaca

Cem Kılıç

Hakkı Ergök

Deniz Baysal

Sarp apak

Tuğba Melistürk

Mert Fırat

Çiğdem Batur

Elvin Levinler

Demet Özdemir

Ferit Aktuğ

Hande Subaşı

3 Adam


Pinner Testinin Farkı

Pinner’ı diğer gıda intoleransı testlerinden ayıran en büyük özellik gelişen teknolojiyle beraber geçici intoleransları da tespit edebilmesidir. Gıda intoleransları geçici ve kalıcı olmak üzere ikiye ayrılır. Eski testlerde geçici intoleransların da sonuçlara yansıması, sonuç sayısının artmasına, bu da kontrolün uygulanmasını zorlaştırmakta ve gerçekten hangi besinlere karşı dikkatli olmamız gerektiği sorusuna tam olarak basit ve net bir cevap verememektedir.

Pinner Test Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle belirtmek gerekir ki Pinner test sonuçlarına göre diyetisyenle beraber hazırlanan gıda programları kısa sürede sonuç vermezler. Gıda intoleransını birçok uzun dönemli olarak sebebiyet vermektedir. Bu yüzden yapılan programlara uzun süreli olarak uyulması ve uzak durulması gereken gıdaların da uzun süre boyunca alınmaması gerekmektedir. Programa uyulduğu taktirde daha sağlıklı bir vücuda sahip olan kişi zaman içerisinde ideal kilosuna ulaşacaktır.

Daha Detaylı Bilgi İçin Dyt. Gülden Demir’den Bilgi Alabilirsiniz : https://www.dytguldendemir.com