Kuru Cildi Olanlar Ne Yemeli

Kuru Cildi Olanlar Ne Yemeli

Kuru cildi olanlar nasıl beslenmeli?

Bugün sizlere kuru ciltler nasıl beslenmesi gerekir, kuru cildiolanlar ne yemeli bundan bahsetmek istiyoruz. Kuru cilt gerçekten pek çok kişinin şikayetçi olduğu bir durumdur ve beslenme ile oldukça ilişkilidir. Yapılan pek çok bilimsel çalışmada özellikle omega 3’ü yüksek miktarda tüketen kişilerde kuru cildin çok daha az olduğu ortaya konulmuştur. Hatta omega 3’ün kuruluğun ortadan kalkmasında da etkili olduğu saptanmıştır.

Yapılan bu çalışma üzerinden gidecek olursak Omega 3 kaynağı olan besinleri tüketmiş olmak, cildin kurumasını engellemektedir diyebiliriz. Bu yüzden somon balığı başta olmak üzere haftanın 3 günü balık tüketmiş olmak çok değerlidir. Bunun yanında ceviz de bitkisel Omega 3 kaynağıdır. Dolayısıyla ceviz tüketmiş olmak da kuru cildin önlenmesi için çok etkilidir. Bir diğer bitkisel protein kaynağı olan kuru baklagiller yani kuru fasulye, nohut, mercimek, badem gibi besinleri tüketmiş olmak da cildin kurumasını bir miktar da olsa engellemiş olacaktır. Bu yüzden bu tarz besinleri mutlaka menülerinizde tüketmenizi tavsiye ederiz.

Kuru Cildi Olanlar Ne Yemeli

Cildim çok kuru diyorsanız omega 3 dışında yeterli miktarda su içiyor musunuz, diye kendinize sorun lütfen. Çünkü gerçekten su ile cildin kuruluğu birbiriyle direkt ilişkilidir.

Yeterli miktarda su tüketen kişilerde çok fazla cilt kuruluğu olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır. Eğer 2-2.5 litre kadar su içerseniz cildiniz çok daha nemli bir hale gelecektir. Çünkü su, gerçekten cildi nemlendirir ve dış etkenlere karşı korur, nemlenmesini sağlar, kurumasını önler. Bu yüzden çok daha sağlıklı bir cilt için özellikle de cilt kuruluğuna karşı sağlıklı beslenmek, vitamin ve mineral bakımından yüksek beslenmek, dengeli beslenmek, Omega 3 almak ve yeterli su tüketmek çok değerlidir.

Kuru Cildi Olanlar Ne Yemeli

Kuru Cildi Olanlar Ne Yemeli

  • SU
  • Balık
  • Kuru Fasülye
  • Nohut
  • Mercimek
  • Badem
Etiketler