Kahve Selülit Yapar mı?

Kahve Selülit Yapar mı?

Şimdi değerli okuyucularımız doğru sandığınız bir yanlış anlatacağız size. Yıllarca kahve selülit yapıyor diyerek kadınları kahve keyfinden mahrum etmişlerdi.

Kahve Selülit Yapar mı

Şimdi ise bu konuda kadınlara müjdemiz var kahve selülit yapmıyor, aksine selülitleri engelliyor. Uzmanlarımız bol bol kahve için diyor, mis gibi kokusuyla okkalı kıvamı ile köpüklü bir Türk kahvesi gibisi yoktur. Ama uzmanlar Kahve selülit yapar deyince kadınlar güzellik uğruna bu keyiften mahrum kaldılar.

İşte artık hasret bitti araştırmalar kahvenin bırakın selülit yapmayı üstüne üstlük selüliti engellediğini ortaya çıkardı. Yapılan son çalışmalar da kahvenin selülitlere yol açmadığını tatta selülitlerin oluşumunda birazcık yavaşlattığını veya selülitlerin varsa eğer tedaviye yardımcı olduğuna dair çalışmalar mevcuttur.

Yani kahve selülitlere yol açmaz sadece Türk kahvesi değil Türk kahvesini gönül rahatlığıyla içebilirsiniz ama tabii ki şekersiz ve kreması.

Peki ne kadar kahve içebiliriz 2-3 kupa kadar kahve önerilen miktardır. 2-3 kupa gün içerisinde içtiğimiz takdirde bu bizi hem selülitlere karşı korur hem antioksidan özelliğinden dolayı bizi kansere karşı korumuş olur.

Hem de metabolizmamızı bir miktar hızlandırılmış olur bu güzel haberin üzerine artık bol köpüklü bir Türk kahvesinin tadını doya doya çıkartabilirsiniz.

sonuç olarak Kahve Selülit Yapar mı?

Kahve selülit yapmıyor

Etiketler