Gül Suyunun Faydaları

Gül Suyunun Faydaları

Gül Suyunun Faydaları

Harika kokusu ile en iyi cilt bakım ürünleri arasında yer alan gülsüyü çok eski zamanlardan beri günümüze kalmış en önemli bakım ürünüdür dersek yeridir. Gülsuyunun hem yağı hem de farklı esansları cilt üzerinde inanılmaz etkiler oluşturuyor. Ayrıca gülsuyu sadece cilt bakım ürünü olarak değil cildimizde oluşan tahrişler, yaralar için de kullanılabilecek en önemli ürünler arasında yer alıyor.

Gülsuyu cilt kızarıklıklarına karşı son derece etkilidir. İltihabı önleme ve kaşıntı ile kızarıklığı azaltıcı etkisi ile mantar ve egzama gibi çeşitli cilt hastalıklarına çok iyi geliyor. Cilt kuruluğu sorununa da çözüm olan gülsuyu cildi derinlemesine nemlendiriyor ve bunlara ek olarak sivilcelere, aknelere çok iyi geliyor. Her gün uyandığınızda yüzünüze bir miktar gülsuyu sürerseniz yakın zamanda cildinizdeki sivilcelerden, iltihaplardan ve çeşitli aknelerden kurtulursunuz. Bunlara ek olarak gülsuyunu sadece sivilceli ciltler değil sivilcesiz ciltler de kullanmalıdır çünkü çeşitli bakterileri daha oluşmadan önleme konusunda oldukça etkilidir.

Gülsuyu İle Cildinizi Nemlendirin

Bunlara ek olarak gülsuyu cildi nemlendirmek için de kullanılabilecek en önemli ürünler arasındadır. Cilt kuruluğuna karşı birebir olan gülsuyunu duş aldıktan sonra bütün vücudunuza sürmelisiniz. Fakat gülsuyunun cilde faydalarından tam faydalanabilmek amacı ile kesinlikle %100 doğal olması önem arz etmektedir. Çünkü piyasadaki bazı gül suları kimyasallar içermekte ve cildi onaracakları yerde tam tersi etki yaratabilmektedirler.

Gül Suyunun Faydaları
Gül Suyunun Faydaları

Cildinizi Temizlemek İçin Gülsuyu

Yine cildimizi temizlemek için gülsuyundan faydalanmalıyız. Cilt gözeneklerinde biriken yağ ve kir, cilt üstünde oluşan bakterilerin çoğalmasında önemli rol oynarlar. Bir parça pamuğa biraz gülsuyu dökerek cildinize sürdüğünüzde bu bakteriler ölür. Ayrıca ciltteki bütün gözenekleri temizlemiş olursunuz. Yine aynı uygulamayı vücudunuzun farklı bölgelerinde oluşan yara ve çeşitli tahrişlere de kullanabilirsiniz.

Gülsuyunu özellikle yaz aylarında sprey şeklinde sıkmanız önemli etkilere neden olmaktadır. Cildinizi tazeler, nemlendirir ve aydınlık ile parlaklık katmaktadır. Sprey şişesine dolduracağınız gülsuyunu buzdolabına koyarak ara sıra cildinize sıkabilirsiniz. Ayrıca daha yeni traş olmuş bacaklarınıza da gülsuyu uyguladığınız takdir de bacaklarınız çok daha yumuşak olur ve traş sonrası oluşan tahrişleri önlemiş olursunuz. Yine 2 çay kaşığı gülsuyu ile 2 çay kaşığı limon suyunu karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz bu karışım sayesinde cildinizdeki aknelerden kurtulmuş olursunuz.