Göz Beyazlatma Göz Daha Parlak Görunmesi İçin Ne Yapmalıyım

Göz Beyazlatma Göz Daha Parlak Görunmesi İçin Ne Yapmalıyım

Göz Beyazlatma Göz Daha Parlak ve Güzel Görunmesi Göz Beyazlatma Damlası Önerileri

Gözlerin beyazının sadece birkaç basit ipucu ile daha taze, sağlıklı ve güzel görünmesi için daha parlak ve daha beyaz hale getirilebilmek son derece kolaydır. Bu nedenle, yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Herkes parlak, beyaz ve büyüleyici gözlere sahip olmak ister.

Göz Beyazlatma

Gözler parlaksa, enerji, güzellik ve canlılık yayarlar. Bununla birlikte, gözler donuk, yorgun ve renksiz görünüyorsa, uyuşukluk, ilgisizlik ve küçümseme hissi uyandırırlar. Aşağıda yer alan ipuçları gözlerinizi daha beyaz hale getirmeye yardımcı olabilir.

Göz Beyazlatan Makyaj İpuçları

Kadınlar için, makyaj her zaman sonunda bir kurtarıcı olarak bilinir. Makyaj etkili bir şekilde kullanılıyorsa, gözlerin solgunluğunu ve sararmasını gizlemek için dikkat çekici bir yol olabilir.

– Mavi göz kalemi veya maskara kullanın

Kirpiklerin üzerine kalın mavi bir maskara katmanı uygulanması faydalı olabilir. Gözlerin iç kenarına mavi bir gölge göz merceği veya göz kalemi uygularsanız insanları, gözlerinizi gerçekte olduğundan daha parlak ve daha beyaz görmeye itebilir.

Göz Beyazlatma

Gözlerinizin iç kenarlarını çizmek için kalem kullanın ve iç köşelerdeki parlak beyaz gölgeyi yansıtmaya ve gözlerinizin beyazını ortaya çıkarmaya çalışın.

– İyi uyku

Kaliteli bir gece uykusu, gözlerinizin taze ve parlak görünmesini sağlayan en büyük sırrı oluşturur.
Uyku eksikliği sizi daha huysuz ve sinirli yapacaktır. Gözlerin kırmızı ve şişmiş görünmesinin yanı sıra, gözlerinizin altında güzelliğinizi çalan karanlık çevrelerin oluşmasına da yol açacaktır.

Sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmek için gerekli olan uyku miktarı kişiden kişiye değişebilir, ancak ortalama bir yetişkin 6 ila 8 saat arasında uygun uykuya ihtiyaç duyar.

– Gözleri daha beyaz yapmak için bir diğer kullanışlı ipucu, sırt üstü yatmak yerine düz olarak yani boyun biraz havada kalacak şekilde uyku tavsiye edilir.

Göz Beyazlatan Besinler

Sarı renkte gözler genellikle karaciğerin bir kusuru ve hepatit gibi hastalıkları gösterebilir. Aynı zamanda soluk gözler anemiyi işaret eder. Karaciğer hasarına yol açtığı için yüksek yağlı gıdalar ve yemeklerden kaçınılmalıdır. Sağlık ve zindeliği iyileştirmek için taze meyve ve sebzeler tüketilmeli ve su alımı arttırılmalıdır.

Alkol ve karbonhidrat gibi içecekler karaciğerde sorunları ortaya çıkarır, bu nedenle kahve ve içeceklerin kafein yüksekliği vardır. Kızarmış, haşlanmış ve buğulanmış yemekleri tercih edin, baharatların ve tuzların tüketimini azaltın.


Göz Beyazlatma Damlası Önerisi

Visine Göz Damlası

Visine Göz Damlası Ne Kadar : Yaklaşık 4TL


göz beyazlatma

Göz rengiyle ilgili ne zaman endişelenmelisin?

Yukarıda bahsedilen ipuçları, gözlerinizi güzelleştirmek ve onları beyaz ve taze görünmelerini sağlamak için size yardımcı olabilir ancak bunlar yalnızca belirli bir ölçüde yardımcı olur.
Bu ipuçları, göz kızarması, sarılık veya şişkinlik vakalarında geçici ve geçen bazı ciddi sebeplerden ötürü ortaya çıkan durumlarda kullanılabilir.

Bununla birlikte, bazı ciddi tıbbi veya fiziksel durum nedeniyle skleranın (göz akı) renk ve şekli değiştirdiği durumlarda bu ipuçları bir çözüm değildir ve nedeni iyileştirmek için derhal bir doktora danışılmalıdır.

Göz Beyazlatma

Örneğin sarılık, vücuttaki bilirubin (kırmızı sarı bir safra pigment) seviyelerinde istisnai bir artış olan tıbbi bir durumdur. Bu bilirubin idrarınıza ve dışkısına sarı rengini veren şeydir. Ölü kırmızı kan hücrelerinin yan ürünü olan bilirubin vücutta aşırı hacimde bulunduğu zaman cildin ve diğer dış vücut parçalarının ‘sararmasına’ neden olur. Açık sarıya dönen sklera sarılık belirtilerinden biridir. Skleranızın renginde böylesine belirgin bir değişikliğe uğradığınızda, tüm ev ilaçlarını ve belirtilen ipuçlarını unutun ve ilk iş olarak bir göz doktoruna başvurun.


Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer


Göz Altı Morlukları için Maske


Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır