Cildi Yaşlandıran Şeyler

Cildi Yaşlandıran Şeyler

Cildi Yaşlandıran Şeyler

Sigara İçenlerde Kırışıklıklar Oluşuyor!

Sigara içmemeniz için de birçok sebep sayabiliriz. Bu sebeplerin en başında ise sigara içen bireyler ile içmeyen kişilerin arasında çok önemli oranlarda kırışıklık farkları vardır. Sigara içen bireyler de kırışıklıkların oranı içmeyen bireylere göre tam 6 kat çok daha fazladır.

Sigara yine vücudumuz içerisindeki C vitamini oranını azaltmaktadır. C vitamini de cildinizi gergin tutmakta olan kolajen oluşumu için son derece önem arz eden unsurlardandır. Yine sigara içmek kan dolaşımınızı olumsuz yönde etkilemektedir ve damarlar cildi besleyemez. Bu unsur hüHiç istemiyor olsak da doğadaki bazı etkenler cildimizi çok önemli oranlarda yaşlandırmaktadır ve bazı faktörler de cildimizin çok hızlı bir şekilde yaşlanmasını sağlayabilmektedir.

Cildi Yaşlandıran Şeyler - Cildi Gençleştiren Şeyler Nasıl Yapılır?
Cildi Yaşlandıran Şeyler – Cildi Gençleştiren Şeyler Nasıl Yapılır?

Güneş cildimizi yaşlandıran en önemli faktörlerden birisidir. Cildimizde oluşmakta olan bazı olumsuzlukların %80’i güneştendir. Güneşe karşı dikkatli olmanız önemlidir. Kışın dahi sokağa çıkıyorken bazı nemlendiricileri kullanmalısınız. Kışın dahi güneş gözlüğü kullanmanız gerekmektedir. Ancak toplumun da bakış açısını biliyorsunuz kendi güzelliğiniz için insanların ne diyeceğini önemsemeyin.
crelerinde oksijensiz kalmaları anlamına gelir. Hücre yenileyemeyen cilt de zamanla kırışmaktadır ve esnekliğini de önemli oranlarda kaybetmektedir. Sigara içen kişilerin dudakların kıvrımlarına bakın. Yine sigara içerken dudaklar kıvrıldığı için zamanla ağız çevresinde kırışıklıklar oluşur.

Aşırı Dengesiz Beslenmeyin

Yine aşırı dengesiz beslenmekte en önemli zararlardan birisidir. Tek yönlü olarak beslenmek ve ağır diyetler cildinizin vitaminsiz kalmasına neden olabilmektedir. Beslenemeyen ciltler de oldukça kısa süre içerisinde yaşlanmaktadır. Yine cildinizin sağlıklı olabilmesi açısından E,C,A vitaminlerine önemli oranlarda ihtiyaç bulunmaktadır. Mümkün olduğunca da bol meyve, balık ve baklagiller yemelisiniz. Ayrıca salata ve yemeklerinizde yine zeytinyağını kullanmanız oldukça önem arz etmektedir.

Yine hava kirliliği de yaşlanmanın en önemli unsurlarındandır. Eğer şehirde yaşamanın bedeli kirli havayı ve yine egzoz gazlarını önemli oranlarda solumaktan geçer. Deriniz de yine hava kirliliğinden nasibini almaktadır. Hava kirliliği, yaşlanmayı ve kırışmayı önemli oranlarda hızlandırmaktadır. Ayrıca serbest radikallerin aktive olmalarını da sağlamaktadır. Doğada olmaya da ne kadar çok zaman ayırabilirseniz eğer cildinizi bir o kadar da ödüllenmdirmiş olursunuz. Boş olduğunuz zamanlarda mutlaka şehirden uzaklaşmaya çalışın yani piknik, temiz hava soluyabileceğiniz yeşil alanlar gibi yerler önemlidir.