Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Burun Estetiği Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Estetik ameliyatlar kapsamında uygulamaya konulan ve fazlasıyla tercih edilen burun estetiği ameliyatı; gerek sağlık sorunlarından kaynaklı olarak gerekse de daha hoş bir görüntü elde etmek için talep edilen cerrahi müdahaleler arasında başı çekmektedir. Kolay bir biçimde uygulanan ve etkileri de kısa bir zaman zarfında görülebilen burun estetiği ameliyatı konusunda doktor tercihleri kadar ameliyat öncesi ile sonrasında tedbir alınması gereken cerrahi müdahaleler olarak da ifade edilecektir.

Burnundan memnun olmayan ya da burnuyla ilgili sağlık sorunları yaşayan kesimin devamlı olarak yöneleceği bir uygulama olan burun estetiğinden mutlak faydalı sonuçlar çıkabilecek olup; sürekli olumlu sonuçlar doğurabilecek türde bir işlem olarak da adından söz ettirecektir.

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Burnundan memnun olmayan kişiler; burun estetiği ameliyatına tabi olmaya karar kıldığı anlarda yapacakları ilk unsur doğru doktor tercihinde bulunmak olacaktır. Doğru ve uzman doktorlar dahilinde şekilsel ve işlevsel olarak daha başarılı bir buruna sahip olmaları durumu ortaya çıkacaktır. Doktor tercihinde bulunan kişiler ilk olarak muayene evresinde olacaklar ve doktorların kendilerine söyledikleri tavsiyelere de birebir uymak durumunda da hareketlerini şekillendireceklerdir.

Burun ameliyatı öncesi kötü alışkanlıklardan uzak durmakla işe başlayacak olan hastalar; aynı zamanda da kendilerine uygun olan bir beslenme ve egzersiz programı dahilinde de hayatlarını sürdüreceklerdir. Böylelikle de ameliyata kısa süre içerisinde hazır hale gelerek; daha başarılı bir şekilde geçmesini sağlayacak çalışmalarının da olumlu katkılarını ameliyat sonrasında da gözlemleyebileceklerdir.

Burun ameliyatı evresini tamamlayan hastalar; sonraki süreçte de dikkatli olmalı ve kendilerine özen göstermeyi sürdürmelidir. Ameliyat öncesinde yapmış oldukları egzersizlere kaldıkları yerden devam edecek olan hastalar; dengeli beslenmeye de önem vermelidir. Kötü alışkanlıklardan da bir aylık bir süre için uzak durmaya kararlı bir yapı içerisinde hareket ederek; burnun yapısında gidilen değişikliklerin tamamen iyileşmesini beklemek durumunda kalmalıdırlar. Burun ameliyatı sonrasında ani ve zorlayıcı hareketlerde bulunmamanız gerekecektir.

burun estetiği

Burun estetiği sonrası için geçerli olacak olan bu kurallar kısa süre dahilinde müdahaleye uğrayan burnun iyileşme sürecini etkileyen faktörler olarak ifade edilecektir. Bu sayede de planlanan yapıda bir buruna sahip olunması durumu ortaya çıkacak olup; yüz hatları ile uyum sağlayacak konumda da yer almaya başlayacaktır. Böylelikle de hastaların ideal bir burun yapısına sahip olmaları mümkün olmaları da biraz da kendi ellerinde olan bir gelişme olarak da gündeme gelecektir.

Etiketler

1 YORUM

  1. Hayati Akbaş hocamı ve FBM Tıp Merkezi’ni öneririm bende. Burnumda ciddi sorunlar vardı.