Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Cilt bakımı özellikle de kadınlar için son derece önem arz eden unsurlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden kadınlar sürekli olarak özel merkezlerde cilt bakımları yaptırıyor bazen de çok pahalı ürünlere para vererek ciltlerine uyguluyorlar ancak bu kadar para vermek yerine ve bu kadar masraflı işlemlerden geçmek yerine evinizde uygulayabileceğiniz beyaz kil maskesi ile cildinizi ödüllendirebilir ve cildinizin yıllık bakımını yapmış olabilirsiniz.

Beyaz Kil maskesi Nelere İyi Gelir

Beyaz kil bütün killer arasında en yumuşak yapıya sahip olan kil çeşididir ve bu yüzden de özellikle kuru ve hassas ciltler için önem arz eder. Beyaz kil maskesinin cilde faydalarına gelirsek cildinizi temizleyerek arındırır ve cildinizdeki kan dolaşımını harekete geçirir. Harika bir şekilde gözenek temizleme fonksiyonu vardır. Cilt içerisinde yağı çekmemesi nedeni ile kuru ciltler için harika bir bakım özelliği vardır. Doğal bir mineral yükseltici özelliği vardır ve yaşlanmayı geciktirir. Cildinizi rahatlatır ve zamanla yumuşatır. Bunlara ek olarak cildinize parlaklık kazandırır ve daha canlı görünmesini sağlar. Özellikle de pürüzlü ciltler için tavsiye edilebilir ve cildinizi çeşitli toksinlerden arındırır.

Beyaz Kilin Hazırlanışı

Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu maskenin tarifine gelirsek 2 yemek kaşığı beyaz kili bir kap içerisine koyun. Sonrasında 2 yemek kaşığı içme suyunu da beyaz kilin üstüne eklemelisiniz. Bu karışımı da bir fırça ile cildinize sürün. 15 ila 20 dakika çerçevesinde cildiniz üzerinde bekletmelisiniz. Sonrasında ılık bir su beraberinde yumuşak bez ile cildinizden temizleyin. Maskeyi cildinizden sildikten sonra cildinize nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır
Beyaz Kil Maskesi Nasıl Yapılır

Bir diğer beyaz kil yöntemi ise 1 çay kaşığı beyaz kili bir kap içine koyun. Kil üstüne 1 çay kaşığı kabartma tozu ve 1 yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve karıştırın. Sonrasında hazırladığınız karışımı cildinize uygulayarak kuruduğu zaman cildinizden arındırın. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde yanma ve acıma gibi belirtiler var ise çok fazla beklemeyin ve temizleyin.

Diğer yöntemimiz ise 3 yemek kaşığı beyaz kili bir kap içerisine koyun. Kil üstüne 2 damla kayısı yağı ekleyin ve karıştırın. Arkasından da 3 damla zeytinyağı koyun. Karışımınız krem kıvamına geldikten sonra ılık su eklemelisiniz. Oluşturduğunuz karışımı yüzünüze uygulayarak 10 dakika kadar beklemelisiniz. Bu yöntemleri dilediğiniz gibi cildinize uygulayabilir ve kullanabilirsiniz.