Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzeler

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzeler

Bağışıklık sistemimiz ne kadar güçlü olursa bizde o kadar sağlıklı ve mutlu bir hayat geçirriz. Bu yüzden Bağışıklık Sistemini Güçlendiren tüm gıdaları düzenli olarak tütketmekte fayda vardır. Bu yazımızda Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzeler nelerdir, nasıl tüketilmelidir detaylı bilgi vereceğiniz. İlerleyen günlerde, Bağışıklık Sistemini Güçlendiren meyveler ve Bitkiler konusunda da detaylı bilgi vereceğiniz.

Bağışıklık sisteminin en koruyucu sebzeleri

  • brokoli
  • lahana
  • brüksel lahanası ve
  • muhakkak salatalarımız da eşlik etmesi gereken Turp ürünleridir.

Çiçekli olan her sebzenin içeriğindeki kansere karşı koruyucu ve bağışıklık kuvvetlendirici etken maddeleri yüksek olduğu için hem Sebze çorbalarına hem yemeklerini hem salatalara hemde suda şeklinde tüketimi mutlaka ağırlık verilmelidir.

Kakao Yağının Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sisteminin içerik olarak en büyük destekçisi lahana grubundan gelir. Beyazı ve kırmızısı muhakkak her öğünde salata veya çorbası şeklinde tüketilmesi özellikle soğuk kış aylarında çorbasının sabah kahvaltısında dahi tüketilmesi Anadolu’da çok sık yapılan bir alışkanlıktır.

Bunun aslında herkes için bir öneri olarak hayatımıza geçirilmesinde fayda olan bir alternatiftir üzerine limon sıkarak ve pul biber ekleyerek bağışıklık için çok iyi bir koruyucu olacaktır. Kerevizde bağışıklık sistemi için çok büyük bir önem taşır yapraklarıyla birlikte yine salatası veya çorbası kış ayları içinde yaz ayları içinde oldukça sık tüketilebilecek bir alternatiftir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzelerden bir başkası da İçerik olaraka aslında domates kış aylarını özgü bir sebze olmasa da yaz kış gördüğümüz bir sebzedir. Artık dolayısıyla domatesin bağışıklık kuvvetlendirici çok büyük etkisi var ama yaz aylarından hazırladığımız domatesleri kışın kullanmak çok daha doğru bir alternatif olacaktır.

bagisiklik-sistemini-guclendirme

Yeşil Çayın Cilde Faydası Varmı?

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzelerden Yeşil yapraklı sebzelerden ıspanak pazı yine içeriğinde baklagillerle birleştiğinde soğan ve sarımsak eşliğinde bağışıklığı güçlendirici bir kombinasyon oluşturmakta. Ama tabii ki hepimizin çok sık özellikle etli yemeklerde tüketmekten hoşlandığımız sarımsak ve sonunda en büyük kurtarıcılarımızdan bir tanesidir. Bunları muhakkak her yemekte kullanılması ya da yemeğin yanında garnitür olarak sotelenir verilmesi gibi aynı zamanda bir diş sarımsağın sabah aç karnına bir bardak suyla yutulması da bağışıklık sistemi için çok büyük bir koruyuculuk gösterir.

Asla koku ,reflü gibi bir rahatsızlık yapmayacağı için muhakkak koyduğumuz bir sarımsağı kesinlikle bıçak darbesi almadan hap gibi yutarak üzerine bir bardak suyumuzu içmek şartıyla kış aylarında bağışıklığı güçlendirmek adına hatta yaz aylarında dahi uygulanabilecek bir yöntemdir.