Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler Nelerdir?

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler Nelerdir?

Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler hangileridir

bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler başında bitki çaylarından sayabileceğimiz ekinezya baharatlar grubundan da zerdeçaldır.

Zerdeçal, hafif acımsı köri tadına sahip bir baharat olduğu için genellikle asya mutfağından tanıdığımız bir baharat olmakla birlikte vücutta sinsice ilerleyen iltihabı azaltmakta ve yine bağışıklık sisteminin en güçlü koruyucu ekibini yani polisleri arttırıcı etkiye sahip olduğu için de muhakkak pul biber ve karabiber eşliğinde tüketilmesi gereken çok önemli bir baharattır.

Özellikle çayların içerisine kötü olanları tercih edilebilir ama çorbaları yemekleri muhakkak toz halinde kullanılması ve tadını sevmeyen kişiler içinde pul biberle karıştırılmasına tavsiye ediyoruz. Kış çayı dediğimiz ekinezya gerçekten ciddi anlamda diğer bütün bitkilerden ayrıcalıklı tutulabilecek içeriğindeki kuşburnu veya limongiller ile birlikte etkisini daha da arttırabilirsiniz.

bağışıklık sistemini güçlendiren bitkiler den biride Yeşil çaylı bir karışımla muhakkak Günde 2 – 3 bardak tükettiğinizde uzun vadede hem bağışıklık sisteminizin korunmasına hem de sizin direncinizi arttırarak eğer mevcut bir hastalığınız varsa çok daha ayakta ve rahat geçirebilmenize yardımcı olacaktır.

Yine zencefilin hem maalesef hastalıkların oluşturduğu etkileri azaltma özelliği olabiliyor hem de önleyici özelliği olabiliyor. Dolayısıyla hasta olmayı beklemeden zencefili de kök halinde çay gibi demleyip içebilir ya da limon bal ve Toz zencefili karıştırıp 1 tatlı kaşığı kadar ılık bir bardak su eşliğinde tüketebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Sebzeler

Şifalı bitkiler grubunda en önemli farkı aslında beyaz çay kazanır. İçeriğindeki etken maddeleri en iyi koruyan en ham ve doğal haliyle piyasada bulabileceğiniz yeşilçay ailesinden gelen beyaz çay aynı yeşil çay gibi demlenir ama etken maddeleri içeriğinde çok daha fazla koruyucu maddeleri bulundurduğu içinde bağışıklık sistemi için çok büyük faydaları vardır.

Yediklerimizin dengeli yeterli ve düzenli olarak bu şekilde beslenme ilkelerine uymak şartıyla eklenen şifalı bitkilerle de çok büyük destek göreceğinizi unutmayın. Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkileri düzenli kullanmanızı öneririz.