Asitli İçecekler Kilo Aldırır Mı, Kaç Kalori

Asitli İçecekler Kilo Aldırır Mı, Kaç Kalori

Asitli İçecekler Kilo Aldırır mı

Özellikle asitli ve şekerli içeceklerden sık kullanılan markalardan içerisindeki şeker miktarından bahsedeceğiz. Genellikle çoğumuz çay ve kahveyi şekersiz içiyoruz. Fakat gün içerisinde 2 veya 3 kutu kola içebiliyor ya da meyve suyu tüketebiliyoruz. Bununla birlikte şeker tüketmediğimizi de düşünüyoruz. Biz gerçekten bu içeceklerden farkında olmadan fazla miktarda şeker alabiliyoruz eğer tüketim miktarına dikkat edilmezse, isterseniz bir tanesinden başlayalım.

kola kaç kalori

Sprite Kaç Kalori

Sprite bir kutu ortalama 135 kalori enerji içermektedir ve 33 gram kadar şeker vardır. Bir küp şekerin ortalama 3 veya 4 gram civarında şeker içerdiğini düşünürsek yani bir kutu sprite içtiğimizde 10 küp kadar şeker tüketmiş oluyoruz.

Coca Cola Kaç Kalori

1 kutu Coca Cola 149 kalori enerji bulunmakta şeker miktarı da yaklaşık 37 dramdır oda yaklaşık 9-10 tane küp şekere denk gelir.

Fanta Kaç Kalori

Fanta içerisinde 157 kalori enerji bulunmakta şeker miktarı da 38 gramdır. Sprite a göre biraz daha fazla kola ortalama 149 kalori ve içerisinde 37 gram şeker vardır yani yine 10 küp şeker diyebiliriz hepsi 140 kalori içermekte.

Cappy Karışık Meyve Suyu Kaç Kalori

Cappy karışık meyve suyu bir kutuda ortalama 147 kalori enerji içermektedir 35 gram da şeker vardır soğuk çaylar Lipton Ice Tea bunun kalorisi diğerlerine göre daha düşük 100 mililitre Ice Tea 130 kalori enerji içermekte Ortalama 100 kalori enerji içeriyor içerisindeki şeker ise 20 gram kadardır. Kalorisi ve şeker miktarı neredeyse diğer içeceklere göre yarı yarıya daha az tabii ki bu soğuk çay olduğu için.

Genel olarak baktığımızda  biraz daha farkında olarak şekerli ve asitli içecekleri tüketmekte fayda var Özellikle fazla kilonuz varsa ve zayıflamak istiyorum diyorsanız bu tarz tükettiğimiz içecekler de fazla şekeri aldığımızın farkında olmamız gerekiyor bunların dışında Light olanları tercih edebiliriz.

Çünkü Light olanlarda kalori yoktur tatlandırıcı kullanıldığı için herhangi bir enerji alınmakta özellikle çocuklarımız için eğer herhangi bir içecek tercih edeceksek evde yapılmış bir limonata veya ayran ya da daha hafif içeceklerden örneğin evde yaptığımız bir erik kompostosu olabilir içerisine buz koyduğumuzda gerçekten çok lezzetli olur.

asitli içecekeler kilo aldırır mı

asitli içecekeler kilo aldırır mı

Bu tarz içecekleri daha çok tercih etmek sağlık açısından çocuklarımız için çok çok daha önemli olur. Sağlıklı İçecekler içmenizi şiddetle öneririz ama gerçekten asitli ve şekerli içeceklerden vazgeçemiyor lütfen miktarına dikkat ederek tüketelim ve sağlığımıza dikkat edelim.